RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

MF przekaże samorządom ponad 151 mln zł subwencji oświatowej

Kolejna pula środków dla samorządów (fot. PAP/Artur Reszko)

Ministerstwo Finansów przekaże w poniedziałek na rachunki bankowe jednostek samorządu terytorialnego (JST) 151,4 mln zł z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej – poinformował resort.

Mniej barier i 17 mln zł więcej na edukację domową. PiS zgłosił projekt ustawy

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło projekt ustawy dotyczący systemu edukacji domowej. Zakłada on zwiększenie subwencji na ten cel o 17 mln zł oraz...

zobacz więcej

„Wypłaciliśmy dziś kolejną pulę środków dla samorządów. Będzie to ponad 150 mln zł. To ostatnia część środków z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Jako MF zapewniamy JST środki na dofinansowanie dla szkół na doposażenie pomieszczeń do nauki czy wypłaty odpraw dla nauczycieli” – powiedział, cytowany, wiceminister finansów Sebastian Skuza.

„W całym 2020 r. wartość środków z tej rezerwy wyniesie ponad ćwierć miliarda zł – 253 mln 750 tys. 912 zł. To o 27,2 proc. więcej niż w 2019 r. Z uwagi na pandemię COVID-19, w tym roku kwota rezerwy części oświatowej została zwiększona o 50 mln zł” – dodał wiceminister.

Pomoc dla szkół i placówek publicznych


Pieniądze zostaną przekazane na dofinansowanie doposażenia publicznych szkół i placówek prowadzonych (dotowanych) przez jednostki samorządu terytorialnego w zakresie nowych pomieszczeń do nauki pozyskanych w wyniku adaptacji czy na dofinansowanie doposażenia publicznych szkół i placówek prowadzonych (dotowanych) przez jednostki samorządu terytorialnego w zakresie pomieszczeń do nauki w nowo wybudowanych budynkach – podał resort. Środki zostaną również przeznaczone na pomoc jednostkom samorządu terytorialnego w usuwaniu skutków zdarzeń losowych w budynkach szkół (placówek) publicznych prowadzonych (dotowanych) przez jednostki samorządu terytorialnego oraz na dofinansowania kosztów związanych z wypłatą odpraw dla zwalnianych nauczycieli albo tych przechodzących na emeryturę.

Z informacji resortu wynika, że jest to ostatnia w 2020 r. pula środków z tej rezerwy.

źródło:

Zobacz więcej