RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Ludowcy nie wykluczają współpracy z Hołownią. „Są jak huba, potrzebują drzewa” [WIDEO]

Politycy PSL-u nie wykluczają, że po usunięciu z Koalicji Polskiej ugrupowania Kukiz’15 nawiążą współpracę programową z Polską 2050 Szymona Hołowni. – Jeśli PSL niczym huba nie przyklei się do jakiegoś drzewa, to obumrze. PSL wszedł w tej chwili w fazę bycia partią naroślą na czymś. Jeśli nie znajdzie żywiciela, to umrze. Szymon Hołownia stoi w tej chwili na rozdrożu. Już zaczął metodą zbieractwa zbierać posłów z poszczególnych klubów parlamentarnych – powiedział portalowi tvp.info poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

Poseł Kukiz'15 o rozpadzie Koalicji Polskiej: PSL chce „przytulić” Szymona Hołownię

– W koalicjach tak może być, że ktoś z kimś może nie chcieć współpracować, ale w mojej ocenie okazało się, że PSL z Koalicji Polskiej zrobiło sobie...

zobacz więcejTomasz Rzymkowski z PiS: Być może Hołownia kupi sklep z grzybami, czyli klub PSL


– Póki co Szymonowi Hołowni udało się pozyskać jedynie panią poseł Hannę Gill-Piątek, która zasłynęła deklaracją o swojej biseksualności i to jest pierwszy poseł związany z Szymonem Hołownią. Zobaczymy, jakie jeszcze grzybki do tego koszyczka nazbiera Szymon Hołownia w tej kadencji, a może od razu kupi sklep z grzybami, czyli kupi klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego – dodał poseł Tomasz Rzymkowski.

Jan Filip Libicki z PSL: Gdyby doszło do współpracy, Polska 2050 miałaby reprezentację parlamentarną


– Ja nic na ten temat nie wiem, żeby były jakieś rozmowy z Polską 2050 Szymona Hołowni. Ja ich z całą pewnością nie prowadzę. Jeśli miałbym teoretyzować, to z całą pewnością dla Polski 2050 byłaby to jakaś reprezentacja parlamentarna. Przypomnę, że PSL – Koalicja Polska ma 25 posłów. Gdyby do takiej sytuacji doszło, to pokazałoby to również, że PSL nie jest ugrupowaniem wyłącznie związanym z elektoratem rolniczym czy wiejskim – mówił senator PSL Jan Filip Libicki.

Jarosław Sachajko z Kukiz’15: Podejrzewam, że to był wybieg, aby podmienić nas na Hołownię


Poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko przypomniał, że PSL złamał umowę koalicyjną. Kukiz’15 nie uzyskał stanowiska wicemarszałka Sejmu, które w tym roku miał zajmować przedstawiciel ugrupowania. Nie otrzymał też 20 proc. pieniędzy z subwencji partyjnych, co ludowcy mieli obiecać Kukiz’15. – Podejrzewam, że to był taki wybieg, aby się nas pozbyć i ewentualnie podmienić na Szymona Hołownię. To mogą być dwa powody. Albo przywiązanie do stołków i pieniędzy, albo przywiązanie do stołków, pieniędzy i szukanie jakiś rodzynków lepszych w tym politycznym torcie, czyli Szymona Hołowni. Jakie sprawy łączą Hołownię z PSL? Powiem krótko: żadne. Żadne poza chęcią pozostania w polityce, utrzymania się i dalszego dobrego życia za publiczne pieniądze – przekonywał Sachajko.

Rzecznik PSL Miłosz Motyka: Rozmawiamy o współpracy programowej


– Rozmawiamy na podstawie tego co do tej pory, czyli na temat współpracy ewentualnej programowej. Mamy możliwość składania projektów ustaw. Szymon Hołownia takiej możliwości nie ma. Gdyby taka wola na przykład na temat ochrony środowiska była, to rozmawialibyśmy. Na temat współpracy politycznej nie. Do wyborów są trzy lata – tłumaczył rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Miłosz Motyka. O komentarz poprosiliśmy też Polskę 2050 Szymona Hołowni. Biuro prasowe poinformowało nas, że skontaktuje się, jeśli ktoś będzie chciał udzielić komentarza w tej sprawie. Do tej pory to nie nastąpiło.

Zgorzelski: z Szymonem Hołownią prowadzimy rozmowy o charakterze taktycznym i rozpoznawczym

Z Szymonem Hołownią nie rozmawiamy o tym, żeby tworzyć jakiś projekt polityczny, ale są to rozmowy o charakterze taktycznym i rozpoznawczym – mówił...

zobacz więcejPaweł Zalewski z KO: Dostrzegam logikę. PSL i Hołownia mają chadeckie korzenie


– Pytanie, czy nie następuje inny proces. Zbliżenia Pawła Kukiza z PiS-em. Być może opinia posła Sachajki służy temu, co jest istotą obecnej polityki Pawła Kukiza i jego posłów, czyli wyjścia naprzeciw oczekiwaniom Jarosława Kaczyńskiego. Nie jestem pewien, czy Szymon Hołownia chciałby, żeby do takiego porozumienia doszło rzeczywiście. Dostrzegam jednak pewną logikę, bo PSL odwołuje się do umiarkowanych, chadeckich korzeni. Również z tychże korzeni wychodzi Szymon Hołownia. To ich łączy, ale bardzo wątpię, aby dzisiaj był czas na tego typu ruchy. Na pewno następuje jednak faktycznie zbliżenie między Pawłem Kukizem i Jarosławem Kaczyńskim – argumentował poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Zalewski.

Dariusz Wieczorek z SLD: Partię Hołowni reprezentuje tylko posłanka o skrajnie lewicowych poglądach


Czy Hołownia, który buduje od miesięcy wizerunek osoby spoza dotychczasowych układów politycznych, mógłby nawiązać współpracę z najdłużej obecną na scenie politycznej partią? – Wiadomo, że w PSL po tym, co się stało w klubie parlamentarnym, może być pewna nerwowość. Nie wyobrażam sobie mariażu PSL-u i Szymona Hołowni, biorąc pod uwagę, kto dzisiaj reprezentuje partię pana Hołowni w Sejmie, a więc była działaczka Lewicy o poglądach skrajnie lewicowych. Chyba wody z ogniem nie da się połączyć – stwierdził poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.

Jan Mosiński z PiS: Kolejne małżeństwo ludowców z rozsądku po rozwodzie z Kukizem


– Kolejne małżeństwo ludowców z rozsądku. Po nieudanym małżeństwie i rozwodzie z Pawłem Kukizem, Władysław Kosiniak-Kamysz poszukuje kolejnego partnera. Doskonale wie, że jako samo PSL nie ma szans na funkcjonowanie w polityce w kontekście wyborów za 3 lata. Stąd puszczanie oczka do Szymona Hołowni i twierdzenie, że łączy ich wiele programowo, chociażby kwestia dotycząca gospodarki wodnej, rolnictwa i tym podobne – mówił poseł PiS Jan Mosiński.

źródło:
Zobacz więcej