RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Hołownia mówi o przyspieszonych wyborach: Chciałbym być premierem

Hołownia podał też możliwy termin, w którym według niego może dojść do wyborów (fot. Omar Marques/Getty Images)
Hołownia podał też możliwy termin, w którym według niego może dojść do wyborów (fot. Omar Marques/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Były prezenter TVN Szymon Hołownia oznajmił, że może dojść do wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Zadeklarował też, że chciałby zostać premierem.

Zgorzelski: z Szymonem Hołownią prowadzimy rozmowy o charakterze taktycznym i rozpoznawczym

Z Szymonem Hołownią nie rozmawiamy o tym, żeby tworzyć jakiś projekt polityczny, ale są to rozmowy o charakterze taktycznym i rozpoznawczym – mówił...

zobacz więcej

O swych politycznych planach Hołownia powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Lider Polska 2050 mówił też o tym, jak jego ugrupowanie zapatruje się na „wcześniejszy wybory” parlamentarne.

– Trzeba się przygotować lepiej do rządzenia, niż robi to PiS. Zawsze powtarzam, że gniew, którego jest dziś dużo w nas wszystkich – wielu wyraża go na ulicy – on popycha do działania, ale to nadzieja naprawdę ludzi pociąga – powiedział.

– Musimy opowiedzieć o Polsce, do której tęsknimy i do której dążymy. Tak właśnie przygotowujemy się do wcześniejszych wyborów, ze wszystkich sił: programowo, strukturalnie i ludzko – pod każdym względem – powiedział.

W jego ocenie przyspieszone wybory parlamentarne możliwe są latem lub wiosną przyszłego roku. – Jestem gotów i chciałbym zostać premierem RP – powiedział.

Zdaniem polityka „protesty społeczne prawdopodobnie wzmogą się na wiosnę, a sytuacja gospodarcza będzie coraz gorsza”. – Oczywiście nie można dać gwarancji, ale spodziewam się przesilenia w następnym roku – ocenił.

Przeczytaj też o sondażu, który uwzględnia start w wyborach ugrupowanie Hołowni Polska 2050

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej