RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ludzie wskakiwali na stoły i krzesła. Do galerii handlowej wpadł dzik

„Dzik wywołał sensację swoją wycieczką” (fot. Shutterstock/Budimir Jevtic)
„Dzik wywołał sensację swoją wycieczką” (fot. Shutterstock/Budimir Jevtic)

Dorosły dzik wpadł do centrum handlowego w Dinslaken na zachodzie Niemiec, spowodował znaczne szkody i wywołał panikę wśród klientów – informuje agencja dpa. Przestraszeni ludzie wskakiwali na stoły i krzesła; według policji nikt nie został ranny.

Zrobił zakupy, próbował wyjechać z parkingu. Utknął w wykopie

Do niecodziennej kolizji doszło w piątek po południu na parkingu jednego z supermarketów w Łodzi. 71-letni kierowca, który chciał skrócić sobie...

zobacz więcej

Dzik, który przebiegł kilka razy przez jeden ze sklepów, przewrócił wystawione na sprzedaż artykuły. Zdjęcia w sieci pokazują, że zranione zwierzę krwawiło.

Wcześniej kilka razy próbował przedrzeć się przez automatyczne drzwi prowadzące do centrum handlowego. Jak się przypuszcza, musiał rozpoznać własne odbicie w szklanych drzwiach.

– Dzik wywołał sensację swoją wycieczką – skomentowała rzeczniczka policji, dodając, że tego popołudnia zauważono go w różnych miejscach miasta.

Użytkownicy Facebooka udostępnili zdjęcia i filmy z miejsc, w których można było zobaczyć dzika. Większość użytkowników wyraziła współczucie dla uciekiniera: „pewnie się zgubił”, „biedny dzik wygląda na bardzo spanikowanego” – komentowali mieszkańcy Dinslaken.

Zwierzę widziano ostatnio w lesie późnym popołudniem. Dzik nie stanowi dalszego zagrożenia i wyzdrowieje po doznanym stresie – poinformowała policja. 

źródło:

Zobacz więcej