RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Członkini Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet: Usunięcie dziecka jak przeszczep nerki

Nadia Oleszczuk jest członkiem Rady Konsultacyjnej „Strajku Kobiet” (fot. yt/Imponderabilia)

Aborcja jest świadczeniem, usługą medyczną – przekonuje aktywistka Nadia Oleszczuk, zasiadająca w Radzie Konsultacyjnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W wywiadzie dla kanału „Imponderabilia” przestrzega, że o aborcji nie można mówić, że „jest fajna” lub „przyjemna” i porównuje ją do... przeszczepu nerki.

Rubik broni nagiej okładki. „Moje ciało, mój wybór, moje decyzje”

„Moja nagość jest deklaracją” – przekonuje na Instagramie Anja Rubik. Modelka w ten sposób odniosła się do okładki najnowszego numeru magazynu...

zobacz więcej

Proaborcyjna aktywistka jeszcze w październiku, tuż po ogłoszeniu wyroku TK ws. aborcji, znalazła się w Radzie Konsultacyjnej „Strajku Kobiet”. Gremium to rozrosło się w ostatnim czasie, a dziś – według deklaracji Marty Lemaprt – liczy ponad 300 osób.

Kontrowersje wokół Rady Konsultacyjnej


Liderka protestów nie była jednak w stanie wyjaśnić w czasie wywiadu, jaki jest skład Rady i ile jest w niej osób młodych.

Zobacz też: Marta Lempart: Znajdzie się jeden odważny co ma broń?

O tym, jak Nadia Oleszczuk trafiła do tego gremium, sama aktywistka opowiedziała w Radiu ZET na początku listopada, tłumacząc, że miejsce odstąpił jej partner, choć jej zdaniem „nie miało to znaczenia”. W tym samym wywiadzie mówiła, że planem minimum Strajku Kobiet jest to, „by przestać mówić o aborcji źle” .

Lempart wrzeszczy o broni i Kaczyńskim do policjantów. „To podżeganie do zabójstwa”

Jedna z liderek wulgarnych proaborcyjnych strajków Marta Lempart krzyczała do policjantów z megafonu podczas sobotniego protestu w Warszawie. –...

zobacz więcej

W ubiegłym tygodniu Oleszczuk udzieliła kolejnego wywiadu.

Aborcja jak przeszczep nerki?


– Aborcja jest świadczeniem, usługą medyczną. Jeżeli jest wykonywana przez doświadczonych pracowników medycznych, jest naprawdę bezpieczna; jest wykonywana w szpitalach, więc naprawdę spełnia wszystkie funkcje świadczenia medycznego – stwierdziła w nagraniu opublikowanym na kanale „Imponderabilia” w serwisie YouTube.

Dzieląc się swoją wizją na temat aborcji, przestrzegła jednak: Ona nie jest fajna, nie jest przyjemna.

– Tak na pewno nie można o tym mówić. Ale czy na przykład przeszczep nerki jest przyjemny? – argumentuje aktywistka. Zobacz też: Biuro posła PiS zdewastowane. Czerwone błyskawice i wulgaryzmy

źródło:
Zobacz więcej