RAPORT

Pogarda

Biden wyznaczył swój zespół prasowy. Będą nim kierowały kobiety

Rzeczniczką Białego Domu zostanie Jen Psaki (fot. Erkan Avci/Anadolu Agency/Getty Images)
Rzeczniczką Białego Domu zostanie Jen Psaki (fot. Erkan Avci/Anadolu Agency/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent elekt USA Joe Biden ogłosił skład przyszłego zespołu prasowego Białego Domu. Po raz pierwszy w historii wszystkie wyższe stanowiska będą zajmowały w nim kobiety – podkreślił jego sztab. Rzeczniczką Białego Domu zostanie Jen Psaki.

Joe Biden odbędzie pierwszą „prezydencką” naradę

Joe Biden odbędzie pierwszą „prezydencką” naradę, podczas której otrzyma tajne dane od agencji wywiadowczych. Takie informacje przekazało jego...

zobacz więcej

„Bezpośrednia i wiarygodna komunikacja z narodem amerykańskim jest jednym z najważniejszych obowiązków prezydenta, a temu zespołowi zostanie powierzona ogromna odpowiedzialność łączenia Amerykanów z Białym Domem” – napisał Biden w oświadczeniu ogłaszającym skład jego przyszłego zespołu prasowego.

Dotychczasowa dyrektorka ds. komunikacji kampanii prezydenckiej Bidena, Kate Bedingfield, zostanie dyrektorką ds. komunikacji Białego Domu. Bedingfield zajmowała wcześniej analogiczne stanowisko w biurze Bidena za czasów jego wiceprezydentury.

Psaki, która obejmie urząd rzeczniczki prasowej Białego Domu, wcześniej przez wiele lat zajmowała związane z komunikacją funkcje w administracji prezydenta Baracka Obamy i w strukturach Partii Demokratycznej. W latach 2015–2017 była dyrektorką ds. komunikacji Białego Domu, wcześniej była rzeczniczką prasową Departamentu Stanu USA.

Donald Trump odejdzie z Białego Domu – pod jednym warunkiem

Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że odejdzie z Białego Domu, jeśli Kolegium Elektorów uzna zwycięstwo Joego Bidena. Powiedział też, że...

zobacz więcej

Cztery z siedmiu najwyższych stanowisk w zespole prasowym Bidena zajmą kobiety wywodzące się z mniejszości rasowych i etnicznych.

Karine Jean Pierre obejmie funkcję pierwszej zastępczyni rzeczniczki prasowej, Pili Tobar będzie zastępczynią Bedingfield, Ashley Etienne będzie kierowała biurem prasowym wiceprezydent Kamali Harris; główną rzeczniczką prasową Harris zostanie Symone Sanders, a Elizabeth Alexander będzie odpowiedzialna za obsługę prasową pierwszej damy – Jill Biden.

Ogłoszenie nowego zespołu prasowego Białego Domu zwiastuje powrót do bardziej tradycyjnego modelu kontaktów z mediami po prezydenturze Donalda Trumpa – ocenia Associated Press. Zespół prasowy Republikanina organizował nieliczne konferencje prasowe, które przez niektórych dziennikarzy były odbierane jako źródła konfliktu; urzędujący prezydent nie z każdym z nich był skłonny rozmawiać.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej