RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biuro posła PiS zdewastowane. Czerwone błyskawice i wulgaryzmy

Polityk pokazał zdjęcia (fot. tt/@SzSz_velSek)

Zwolennicy proaborcyjnych strajków zdewastowali biuro poselskie wiceministra spraw zagranicznych Szymona Szynkowskiego vel Sęka w Poznaniu. Pojawiły się błyskawice i wulgarne hasła. – Sprawa została zgłoszona na policję. Nie ma przyzwolenia na akty wandalizmu – mówi w rozmowie z portalem tvp.info polityk.

Kolejna dewastacja kościoła. Pioruny przy bazylice na Skałce

W nocy nieznani sprawcy zniszczyli budynki bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie. Na murach Skałki pojawiły się pioruny,...

zobacz więcej

O zdarzeniu Szynkowski vel Sęk poinformował na Twitterze. Wiceminister zamieścił też zdjęcia, które dokumentują akt wandalizmu. Na fotografiach widać, że jego poznańskie biuro poselskie przy ulicy Młyńskiej zostało zdewastowane.

Szyld z nazwiskiem posła został pomazany czerwoną farbą. Podobnie drzwi, na których namalowano błyskawicę, kojarzoną z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet, gromadzącym zwolenników aborcji. Pojawiły się też napisy wulgarne.

Wiceminister Szynkowski vel Sęk mówi portalowi tvp.info, że dewastacja biura miała miejsce w weekend, a wraz z pracownikami zobaczył zniszczone biuro dziś nad ranem.

Polityk wskazał, że „trudno nie wiązać tego z brakiem potępienia aktów wandalizmu przez drugą stronę sporu politycznego". – Na forum poznańskim była już propozycja potępienia tych aktów, ale ona została odrzucona przez Radę Miejską, w której większość ma Platforma Obywatelska – mówi nam wiceminister.

Na miejsce zdarzenia pojechał policyjny patrol. Po czynnościach powinny pojawić się nowe informacje.

źródło:
Zobacz więcej