RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sobota najlepszym dniem dla sklepów odzieżowych i obuwniczych w tym roku

Black Friday otworzył przedświąteczny okres zakupowy (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Odroczony popyt połączony z Black Friday przyniósł szturm na sklepy w pierwszym dniu otwarcia galerii handlowych; sklepy odzieżowe i obuwnicze w sobotę zanotowały najlepszy dzień w tym roku – poinformowało PKO BP, powołując się na dane z płatności dokonywanych kartami.

Eksperci ostrzegają przed oszustwami w sieci w trakcie Cyber Monday

Cyber Monday oznacza zwiększony ruch w sieci w poszukiwaniu oferowanych tradycyjnie w ten dzień zniżek na zakupy online. Eksperci ostrzegają przed...

zobacz więcej

Tradycyjnie w piątek po Święcie Dziękczynienia rozpoczyna się handlowe szaleństwo w USA i na całym świecie. Black Friday to dla sektora handlowego i producentów okazja do poprawy wyników sprzedaży. Na zakupy klientów mają przyciągać promocyjne ceny.

Przypadający w tym roku 27 listopada Black Friday otworzył przedświąteczny okres zakupowy. W tym roku, z powodu pandemii, miał jednak inny charakter – większość sklepów w galeriach handlowych była zamknięta ze względu na obostrzenia związane z COVID-19. Dopiero w sobotę 28 listopada centra handlowe zostały ponownie otwarte, w ścisłym reżimie sanitarnym i z wieloma ograniczeniami.

Szturm na sklepy


„Dane kartowe PKOBP potwierdzają to, co było widać w sobotę gołym okiem – odroczony popyt połączony z Black Friday przyniósł szturm na sklepy w pierwszym dniu otwarcia galerii handlowych. W sobotę sklepy odzieżowe i obuwnicze zanotowały najlepszy dzień 2020 r.” – napisali analitycy banku na Twitterze.

Black Friday dybie na nasze portfele. „Radziłbym nie wyłączać umysłu”

Jestem ekonomistą, ale w tym przypadku muszę być jak lekarz – radziłbym, żeby nie wyłączać umysłu, rozumu, myślenia – odpowiedział w TVP Info...

zobacz więcej

W związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem i wprowadzaniem nowych ograniczeń podczas epidemii, od 7 listopada rząd zamknął m.in. sklepy, kina o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. w galeriach i centrach handlowych. W ubiegłą sobotę poinformowano, że od 28 listopada otwarte będą sklepy i punktu usługowe w galeriach i parkach handlowych, ale w ścisłym reżimie sanitarnym.

W czwartek w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów tej sprawie, które weszło w życie w sobotę. Zgodnie z wytycznymi, w sklepach i galeriach handlowych obowiązuje limit osób - maksymalnie jeden klient na 15 m kw. W dalszym ciągu utrzymany jest nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Nadal obwiązują tzw. godziny dla seniorów (od poniedziałku do piątku w godz. 10-12), przy czym z uwagi na zwyczajowo skrócony czas pracy 24 grudnia rząd proponuje rezygnację z tego obostrzenia w tym dniu.

źródło:

Zobacz więcej