RAPORT

Wojna na Ukrainie

Koalicja Polska usunęła z nazwy klubu „Kukiz'15”

Koalicja Polska obecnie nazywa się: Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści (fot. PAP/Mateusz Marek)
Koalicja Polska obecnie nazywa się: Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści (fot. PAP/Mateusz Marek)

Koalicja Polska usunęła z nazwy klubu „Kukiz15” i obecnie nazywa się: Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści – wynika z informacji na stronie Sejmu. Jak przekazał wiceszef klubu Marek Sawicki, zmieni się także skład prezydium i ze stanowiskiem pożegna się Jarosław Sachajko z Kukiz'15.

Kukiz: Klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę

Decyzję Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego klub PSL-u - Koalicja Polska podziękował nam za współpracę – oświadczył w czwartek Paweł...

zobacz więcej

Zmiana nazwy klubu to efekt zeszłotygodniowych decyzji. W czwartek podczas posiedzenia klubu Koalicji Polskiej Paweł Kukiz i jego posłowie zostali poinformowani, że decyzją Rady Naczelnej PSL zakończono z nimi poszło o głosowanie, w którym posłowie Kukiz’15 poparli działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE a dokładnie zapowiadane weto.

Komentując sprawę rozpadu koalicji, politycy z Kukiz’15 podkreślają, że dla ludowców poparcie rządu przez nich było tylko pretekstem.

„Umawialiśmy się na demokratyzację, a nie autorytaryzm. Gdy wy ganialiście za PiS-em w sprawie podwyżek dla parlamentarzystów, to nie postulowaliśmy o wydalenie was z Koalicji Polskiej — chociaż było nam za was wstyd” – przyznał na Facebooku, cytując jedną z wypowiedzi Paweł Kukiz .

Klub Koalicji Polskiej oficjalnie nadal liczy 30 posłów. Piątka z nich, czyli Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka, Paweł Szramka i Stanisław Żuk mają stworzyć własne koło Kukiz'15, a posłanka do tej pory związana z muzykiem – Agnieszka Ścigaj – ma zostać posłanką niezrzeszoną.

Marek Sawicki z PSL zapowiedział, że wiceprzewodniczącym klubu przestanie być Jarosław Sachajko – poseł związany z Pawłem Kukizem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej