RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Koronawirus. Szczegóły programu bezpośredniej pomocy dla firm

Bezpośrednią pomoc dla firm w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią zakłada przedstawiony przez wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina Plan dla Pracy i Rozwoju. – Na tarczę branżową i finansową przeznaczamy ok. 40 mld zł – wskazał.

Koronawirus w Polsce. Nowe dane MZ o zakażeniach i zgonach

Koronawirus w Polsce. Badania laboratoryjne potwierdziły 5 733 nowe zakażenia – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. W ostatnich godzinach...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Plan pomocy dla firm


– Dzięki temu planowi warunki prowadzenia działalności gospodarczej staną się przewidywalne. W czasach kryzysu przede wszystkim musimy zapewnić byt polskim rodzinom i przetrwanie polskim firmom – powiedział Gowin.

Wicepremier poinformował, że w ramach tego planu „kładziemy fundamenty na przyszłość”. Dodał, że nowy plan będzie działał w trzech obszarach.

– Po pierwsze, na tarczę branżową dla kilkudziesięciu branż oraz na kontynuację Tarczy Finansowej przeznaczymy około 40 mld zł – powiedział. Drugi obszar to Nowy Kierunek – mówił wicepremier. Wskazał, że chodzi o pakiet działań wspierających firmy zmuszone do transformacji, „do dostosowania się do zmienionych potrzeb rynku”.

– Trzeci obszar to Impuls dla Rozwoju. Składa się na niego wiele działań, które w tej chwili rozpoczynamy – powiedział Gowin. Wyjaśnił, że Impuls dla Rozwoju to m.in. poszerzenie pakietów deregulacyjnych.

źródło:
Zobacz więcej