RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nikt nie ma prawa porównywać policji do ZOMO czy OMON-u”

Policja podczas sobotniej demonstracji (fot. PAP/Andrzej Lange)

Nikt nie ma prawa porównywać polskiej policji do ZOMO czy białoruskiego OMON-u; opozycja próbuje wywołać wrażenie, że policja demokratycznego państwa jest instrumentem wrogiego państwa – podkreślił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Lempart wrzeszczy o broni i Kaczyńskim do policjantów. „To podżeganie do zabójstwa”

Jedna z liderek wulgarnych proaborcyjnych strajków Marta Lempart krzyczała do policjantów z megafonu podczas sobotniego protestu w Warszawie. –...

zobacz więcej

W sobotę wieczorem odbyły się manifestacje „Strajku Kobiet”, które w całym kraju zorganizowano przy okazji 102. rocznicy uzyskania przez kobiety praw wyborczych. Największa demonstracja odbyła się w Warszawie.

O protest i towarzyszące mu incydenty Szczerski był pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia. W rozmowie poruszono kwestię zakresu immunitetu posła i sprawę użycia gazu wobec posłanki KO Barbary Nowackiej.

Jestem oburzony i protestuję przeciwko próbom, które podejmuje opozycja i opozycyjne media w Polsce – porównywania polskiej policji do ZOMO lub dzisiaj do OMON–u na Białorusi – oświadczył prezydencki minister.

ak podkreślił ten, kto porównuje polską policję do jednostek ZOMO i OMON, niszczy pamięć o ludziach, którzy zginęli z rąk ZOMO, o tych, którzy dzisiaj są prześladowani przez siły OMON Białorusi i nie rozumie sytuacji w Polsce, po prostu naraża na niebezpieczeństwo polskich policjantów.

Ogólnopolski II Strajk Kobiet: uczestniczki odczytały odezwę

Organizatorki warszawskiego Strajku Kobiet przedstawiły w niedzielę odezwę strajku ogólnopolskiego. Mówiły, że państwo polskie podtrzymując fikcję...

zobacz więcej

Nikt nie ma prawa mówić do polskiej policji, że to jest ZOMO czy białoruski OMON, i wywoływać takie wrażenie za granicą – dodał Szczerski.

Szef gabinetu prezydenta odnosząc się do spryskania posłanki Nowackiej gazem pieprzowym, zaznaczył, że „ta sprawa pewnie będzie szczegółowo wyjaśniania”.

Potrzebujemy dyskusji na temat zakresu immunitetu parlamentarnego, bo miał on dotyczyć przede wszystkim ochrony posła, żeby nie ponosił odpowiedzialności za wypowiedzi, mieszczące się w granicy działalności parlamentarnej inne niż poglądy władzy – zauważył minister.

Według Szczerskiego „opozycja próbuje wywołać wrażenie, że polska policja demokratycznego państwa, dbająca o porządek publiczny, jest jakąś wrogą siłą opresyjną, instrumentem wrogiego państwa”.

źródło:

Zobacz więcej