RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje polityk PiS Kazimierz Węgrzyn

Miał 63 lata (fot. tt/ACSobol)
Miał 63 lata (fot. tt/ACSobol)

W wieku 63 lat w niedzielę w szpitalu w Brzozowie zmarł samorządowiec i pełnomocnik powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Sanoku Kazimierz Węgrzyn.

Nie żyje Jan Kilian, były poseł PiS

Zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Starogardzie Gdańskim. O jego śmierci poinformował na Twitterze wiceminister...

zobacz więcej

„Z głębokim żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Kazimierza Węgrzyna, pełnomocnika powiatowego PiS, radnego Powiatu Sanockiego” – napisał na Twitterze przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Dodał, że śmierć Węgrzyna jest dla niego ogromnym zaskoczeniem. „Składam wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie” – zaznaczył Sobolewski.

Jak podkreślił Piotr Babinetz, poseł PiS z okręgu krośnieńskiego, Kazimierz Węgrzyn „wyróżniał się wielką rzetelnością, pracowitością i sumiennością”.

– Zaangażowany i przejmującymi się sprawami, którymi się zajmował. Szczególnie zabiegał o przyszłość i rozwój sanockiego Autosanu. Był człowiekiem koncyliacyjnym, dążącym do zgody i współpracy. Sprawę zawsze stawiał przed sobą – mówił Babinetz.

Węgrzyn od dwóch kadencji był radnym powiatu sanockiego. W radzie pracował w komisjach: budżetu, finansów i rozwoju gospodarczego; zdrowia, rodziny i polityki socjalnej oraz w komisji rewizyjnej. Kierował strukturami PiS w powiecie sanockim. Zawodowo był związany m.in. Sanocką Fabryką Autobusów „Autosan” oraz Polską Spółką Gazownictwa.

źródło:
Zobacz więcej