RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Eurowizja Junior. Niezwykłe show w Telewizji Polskiej

– Drugi raz z rzędu potrafiliśmy zorganizować Eurowizję, mówię o Telewizji Polskiej przy współpracy z Europejską Unią Nadawców, i to dwie zupełnie różne Eurowizje. W ubiegłym roku była typowa – ogromna hala w Gliwicach i świetna organizacja, scenografia, a w tym roku w bardzo trudnych pandemicznych warunkach. Myślę, że nie dostalibyśmy zgody na organizację, gdyby nie fantastyczna organizacja rok temu – stwierdził w TVP INFO dziennikarz muzyczny Marek Sierocki.

„Wielki sukces TVP”. Jacek Kurski pogratulował zwyciężczyni Eurowizji Junior 2020

– Stanęłaś wobec ogromnego wyzwania, a jednak dałaś sobie radę. Dzisiejszy występ to nie tylko wielki sukces Telewizji Polskiej, ale i Europejskiej...

zobacz więcej

– Było wiele różnych dobrych wykonawców, ta Eurowizja w tym roku była bardzo urozmaicona – powiedział Sierocki. Jak dodał, Francja zasłużenie wygrała ten konkurs. „Piosenka (Francji – red.) była taka bardzo radosna, z motywem do nucenia, nawet jak się nie zna francuskiego”.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Eurowizji Junior, która odbyła się w Polsce, było hasło „Move the world”. W konkursie wzięło udział 12 uczestników. Polskę reprezentowała Ala Tracz z utworem „I'll be standing”. 

W ubiegłym roku „dziecięcej” Eurowizji zwyciężyła Polka Viki Gabor, a rok wcześniej Roksana Węgiel.

źródło:
Zobacz więcej