RAPORT

Pogarda

Maseczki w pracy. Nowe przepisy weszły w życie

Nowe zasady związane z walką z epidemią Covid-19 (fot. Shutterstock/Fractal Pictures)
Nowe zasady związane z walką z epidemią Covid-19 (fot. Shutterstock/Fractal Pictures)

Najnowsze

Popularne

Nowe ograniczenia, nakazy i zakazy związane z walką z koronawirusem weszły w życie. Od soboty noszenie maseczki w pracy jest obowiązkowe – czytamy w rozporządzeniu Rady Ministrów. Obowiązek jest niezależny od zasad zachowania dystansu.

Maseczki chronią, testy genetyczne są wiarygodne. Wirusolog rozprawia się z mitami

Wciąż powielane są mity i nieporozumienia dotyczące pandemii – zauważa wirusolog molekularny z Gdańska dr Alicja Chmielewska. I zapewnia, że...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W myśl dotychczasowych przepisów maseczka była obowiązkowa w przypadku obsługi klientów czy interesantów. Pozostałe osoby w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych nie musiały zasłaniać ust i nosa.

Obowiązek noszenia maseczki w pracy


Nowe obostrzenia wynikają z rozporządzenia Rady Ministrów z 26 listopada ws. ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z wystąpieniem epidemii koronawirusa.

Przepisy weszły w życie w sobotę 28 listopada. Wraz z nimi wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach, w których przebywa więcej niż jedna osoba – bez wyjątków.

W praktyce oznacza to, że – jak wskazuje serwis prawo.pl – w zakładzie pracy zakrywać usta i nos należy nie tylko w pokoju, w którym siedzą co najmniej dwie osoby, ale także w otwartej przestrzeni typu open space. Obowiązek dotyczy także kuchni i stołówki.

Koronawirus – dane MZ o zakażeniach


W niedzielę zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 11 483 osób; zmarło 283 chorych – podało Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 985 075 przypadków COVID-19, zmarło 17 029 chorych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej