RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Joe Biden odbędzie pierwszą „prezydencką” naradę

Prezydent-elekt Joe Biden rozpoczyna przejmowanie władzy prezydenckiej (fot. Mark Makela/Getty Images)

Joe Biden odbędzie pierwszą „prezydencką” naradę, podczas której otrzyma tajne dane od agencji wywiadowczych. Takie informacje przekazało jego biuro w lakonicznej notatce dotyczącej poniedziałkowej aktywności prezydenta elekta.

Donald Trump odejdzie z Białego Domu – pod jednym warunkiem

Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że odejdzie z Białego Domu, jeśli Kolegium Elektorów uzna zwycięstwo Joego Bidena. Powiedział też, że...

zobacz więcej

Codzienny briefing prezydencki jest pierwszym krokiem w kierunku przejęcia przez nową administrację odpowiedzialności za najbardziej wrażliwe dane wywiadowcze.

Joe Biden ma także ogłosić skład grona swoich doradców ekonomicznych. Według doniesień medialnych, znajdzie się w nim kilkanaście osób, z którymi Biden pracował jako wiceprezydent w administracji Baracka Obamy.

Dyrektorką do spraw komunikacji w Białym Domu ma zostać rzeczniczka jego kampanii prezydenckiej ate Bedingfield, a rzecznikiem prasowym – Jen Psaki.

78-letni Joe Biden miał po południu niegroźny wypadek – podczas zabawy z jednym ze swoich psów poślizgnął się i upadł tak nieszczęśliwie, że doznał urazu stopy. Prześwietlenie wykazało niewielkie złamania kości; Biden prawdopodobnie będzie musiał przez kilkanaście tygodni nosić ortopedyczny but usztywniający.

„Szybkiego powrotu do zdrowia” – napisał na Twitterze prezydent Donald Trump w komentarzu do filmu wideo, na którym widać, jak Biden opuszcza gabinet ortopedyczny w Delaware.

źródło:

Zobacz więcej