RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Poseł Kukiz'15 o rozpadzie Koalicji Polskiej: PSL chce „przytulić” Szymona Hołownię

Najnowsze

Popularne

– W koalicjach tak może być, że ktoś z kimś może nie chcieć współpracować, ale w mojej ocenie okazało się, że PSL z Koalicji Polskiej zrobiło sobie taki wehikuł, żeby się dostać do parlamentu – stwierdził w programie „Strefa Starcia” poseł Jarosław Sachajko. Poseł Kukiz’15 został spytany o przyczyny rozpadu Koalicji Polskiej.

Kosiniak-Kamysz wyrzuca, Jachira drze, Lempart pluje

Premierzy Polski i Węgier zadeklarowali lojalną współpracę przeciwko tzw. „mechanizmowi praworządności” w dostępie do funduszy unijnych. Opozycja...

zobacz więcej

Decyzją Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego klub PSL-u – Koalicja Polska podziękowała nam za współpracę – oświadczył w miniony czwartek Paweł Kukiz. Politycy PSL potrzebowali zaledwie 30 min spotkania klubu Koalicji Polskiej w Sejmie, by z niej wyprosić przedstawicieli Kukiza.

O tak bezpardonowym ruchu poseł Sachajko mówił w programie TVP „Strefa starcia”.

Poseł Kukiz’15 sugerował, że ludowcy zawiązali koalicję z jego formacją tylko po to, by dostać się do parlamentu.

– PSL zmieniło sobie barwy, niby zrobiło koalicję, a tak koniec końców widzimy naocznie, że zupełnie nie rozumieli postulatów Pawła Kukiza, bo zostaliśmy wyrzuceni z koalicji przez radę naczelną PSL-u. Nie przez posłów, którzy należą do Koalicji Polskiej, tylko przez ciało pozasejmowe. Ciało polityczne zdecydowało, jak ma koalicja wyglądać – stwierdził poseł.

– Jak się muszą czuć posłowie, którzy nie są w PSL-u – zastanawiał się również przedstawiciel Kukiza.

„Bardzo nam smutno”


Sachajko nie krył żalu, jaki ma do ludowców, za taki a nie inny koniec koalicji.

– Bardzo nam jest smutno, bo zaangażowaliśmy się w ten projekt. Półtora roku liczyliśmy na to, że ten projekt będzie trwał; okazało się, że koledzy z PSL-u traktują wszystkich innych (…) jak kwiatek w butonierce – stwierdził.

PPoseł podsycił krążące od pewnego czasu pogłoski o zbliżeniu PSL-u do Szymona Hołowni i jego ruchu społecznego „Polska 2050”. – Udało się, kwiatek można wyrzucić, może pan Szymon Hołownia będzie teraz lepszym kaskiem do przytulenia – spytał Sachajko.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej