RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polsko-egipski gang sprzedawał narkotyki m.in. góralom z Podhala

Polsko-egipski gang handlarzy narkotyków rozbili funkcjonariusze CBŚP i prokuratorzy małopolskich „pezetów”. Na terenie Krakowa i okolic oraz na Podhalu zatrzymano ośmiu członków grupy, a w Edynburgu wpadł kolejny gangster, któremu udało się uniknąć wpadki podczas głównej obławy na bandę. Policjanci przejęli 10 kg marihuany, 2 kg haszyszu i 2,5 kg dopalaczy.

Dobijanie narkogangu, który chciał dominować na Mazowszu

Policjanci stołecznej „brygady antynarkotykowej” zatrzymali kolejnych członków mazowieckiego gangu działającego m.in. w Ostrołęce, Mławie i...

zobacz więcej

Uderzenie w egzotyczny gang miało miejsce w lipcu, jednak śledczy zdecydowali się dopiero teraz ujawnić tę informację. A to za sprawą jednego z ważniejszych członków grupy, który w wakacje uniknął trafienia za kraty. Egipcjanin, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania, ukrywał się do końca października, kiedy to zatrzymano go w Edynburgu.

Wracając do wydarzeń z lipca: funkcjonariusze CBŚP skorzystali podczas uderzenia we wspomnianą bandę z pomocy antyterrorystów. Ci ostatni sforsowali drzwi do mieszkań gangsterów i ujęli całkowicie zaskoczonych przestępców. W lokalu jednego z zatrzymanych znaleziono broń palną.

Podczas akcji, która miała miejsce na terenie Krakowa i okolic oraz Podhala, zatrzymano w sumie osiem osób. Przejęto 10 kg marihuany, 2 kg haszyszu i 2,5 kg dopalaczy (głównie mefedronu i 4-CMC). Funkcjonariusze oszacowali wartość przejętych narkotyków na ok. 400 tys. zł.

W Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, przedstawił członkom gangu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia szeregu przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi za to do 12 lat więzienia.

Auto za łapówkę na deser


Niejako „de deser” jeden z podejrzanych opowie dodatkowo za fikcyjny przegląd samochodu, w zamian za realną łapówkę.

Sześciu gangsterów trafiło do aresztów. Prawdopodobnie za kilka tygodni dołączy do nich Egipcjanin zatrzymany w Szkocji.

Rozbicie polsko-egipskiego gangu z Małopolski (fot. CBŚP)

źródło:
Zobacz więcej