RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

USA: Joe Biden skręcił kostkę. „Zawinił” Major

Prezydent-elekt Joe Biden skręcił kostkę i jest pod opieką ortopedy (fot. Mark Makela/Getty Images)

Prezydent-elekt Joe Biden w sobotę skręcił kostkę podczas zabawy z jednym ze swoich psów i został profilaktycznie zbadany przez lekarza – poinformowało w niedzielę jego biuro.

Sztab Joe Bidena ogłasza nazwiska przyszłych ministrów i szefów agencji

Sztab Joe Bidena przedstawił listę kandydatów na kluczowe stanowiska w przyszłej administracji. Koordynatorem służb wywiadowczych ma po raz...

zobacz więcej

Jak informuje Reuters – prezydent-elekt w sobotę poślizgnął się podczas zabawy z psem o imieniu Major i skręcił kostkę. Od niedzieli Joe Biden jest pod opieką ortopedy.

Biden i jego żona Jill – przypomina Reuters – są właścicielami dwóch owczarków niemieckich. Para zabrała Majora ze schroniska Delaware Humane Association w 2018 roku. Polityk podjął tę decyzję po tym, gdy jego córka Ashley zamieściła na Facebooku post tej organizacji z informacją, że szczenięta szukają nowego domu. Kolejne zwierzę, Champ, było kupione przez Bidena dziesięć lat wcześniej od hodowcy.

W październiku Reuters informował, że jeśli Biden wygra wybory, Major zostanie pierwszym zwierzęciem zabranym ze schroniska w Białym Domu. Bidenowie podczas kampanii wyborczej zapowiedzieli, że przyprowadzą swoje psy do Białego Domu, a także planują kupić kota.

źródło:

Zobacz więcej