RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Nowacka: Kościołów nikt nie atakował

To nie pierwsza sytuacja, kiedy w TVN neguje się dewastacje świątyń (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk; Mateusz Marek)
To nie pierwsza sytuacja, kiedy w TVN neguje się dewastacje świątyń (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk; Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

– Pan Kaczyński wyszedł kiedyś w ataku furii na mównicę i zaczął wzywać do obrony wartości, kościołów, których nikt nie atakował (...) – mówiła w TVN 24 posłanka KO Barbara Nowacka. To nie pierwsza raz, kiedy politycy KO i Lewicy negują fakt dewastowania kościołów, czy przerywania mszy przez zwolenników aborcji.

„Widzimy rękę, która wpycha legitymację w twarz policjanta”. Marczak o sprawie Nowackiej

– Na tych nagraniach widzimy policjanta, który wielokrotnie używa słów: „Odsuńcie się”. To są słowa wypowiadane przez policjanta, na którego...

zobacz więcej

– Jeśli nie będą mieli odwagi sami się rozliczyć, to przyjdzie taki moment, że PiS przegra wybory, a my będziemy weryfikować to, jak ktoś się zachowywał w tych czasach wobec protestujących kobiet, wobec młodzieży, wobec osób, które pokojowo wyrażają swój gniew na niedemokratyczne, autorytarne rządy, które uderzają w prawa kobiet, bezpieczeństwo i godność. Nie ma na to naszej zgody (…) Będą rozliczeni – powiedziała.

– Proszę zauważyć, że pan Kaczyński wyszedł kiedyś w ataku furii na mównicę i zaczął wzywać do obrony wartości, kościołów, których nikt nie atakował, po czym był 11 listopada, który pokazał jak źle zachowali się pupilkowie pana Kaczyńskiego, strzelając petardami w balkon, atakując policję i postanowili wyeskalować protest tak, by postawić znak równości pomiędzy pokojowym protestem kobiet a bandyterką, która zdarzyła się na Marszu Niepodległości. Są to też próby zastraszania i zniechęcania – dodała.

„Widzimy rękę, która wpycha legitymację w twarz policjanta”


Wczoraj Nowacka została spryskana gazem w trakcie nielegalnego proaborcyjnego protestu. Sprawa wywołała wiele kontrowersji, do których ustosunkował się dziś  rzecznik KSP Sylwester Marczak.

Trzaskowski chciałby unieważnić orzeczenie TK ustawą

– Musi być ustawa, która unieważni to orzeczenie (Trybunału Konstytucyjnego), a potem dopiero można zacząć rozmawiać˜ – mówił w TVN prezydent...

zobacz więcej

– Na tych nagraniach widzimy policjanta, który wielokrotnie używa słów: „Odsuńcie się”. To są słowa wypowiadane przez policjanta, na którego napierają osoby. Widzimy w pewnym momencie rękę, która przepycha tarczę i wpycha tę tarczę w twarz policjanta. Jak się okazuje, z nagrań wynika, że ta osoba niemalże wpycha legitymację w twarz policjantowi – mówił w trakcie konferencji rzecznik KSP Sylwester Marczak, odnosząc się do spryskania posłanki KO Barbary Nowackiej gazem. Jak dodawał, legitymacja powinna być okazana w sposób, który umożliwia zapoznanie się z danymi.

TVN i negowanie ataków na kościoły


W swoich słowach Nowacka zaprzeczyła atakom na kościoły, których dopuszczali się niedawno zwolennicy aborcji Nie po raz pierwszy w programie Grzegorza Kajdanowicza neguje się ataki na kościoły. Przed miesiącem, w rozmowie z Rafałem Trzaskowskim prowadzący program stwierdził: „Jak słucham wypowiedzi polityków partii władzy, to mam wrażenie, że ich najbardziej interesują pobrudzone sprejem elewacje 22 kościołów, organizowanie straży, która ma bronić kościołów, które właściwie przez nikogo nie są atakowane. Były incydenty, tak, były incydenty, i to wszystko”.

Tymczasem, tylko w jeden weekend pod koniec października odnotowano nie „pobrudzenie sprejem” 22 elewacji, ale 22 przypadki wtargnięcia lewicowych demonstrantów na msze święte. W jednej z takich sytuacji uczestniczyła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Uszkodzeń kościelnych elewacji było 79. W kolejnych dniach dewastowano też inne miejsca kultu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej