RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Francja zwycięzcą 18. konkursu piosenki Eurowizja Junior 2020

Francja zwycięzcą w Eurowizji Junior. Valentina z piosenką „J'imagine” zdobyła łącznie 200 punktów od jury i widzów. W tegorocznym konkursie zobaczyliśmy reprezentantów 12 krajów.

Trwa finał Eurowizji Junior 2020. Ala Tracz wystąpiła z utworem „I’ll be standing”

Reprezentująca Polskę Ala Tracz zaśpiewała utwór „I’ll be standing” w trwającym właśnie finale Eurowizji Junior 2020. Widowisko organizuje...

zobacz więcej

W tegorocznym konkursie zobaczyliśmy reprezentantów 12 krajów. Głosowanie widzów było podzielone na dwa etapy online. Pierwsze rozpoczęło się w piątek i trwało do chwili występów. Drugie z głosowań odbyło się w 15-minutowym bloku po występach.

Polskę reprezentowała Ala Tracz z piosenką „I'll be standing”.

Podobnie jak w poprzednich latach wyniki zależały od głosów jury z krajów reprezentantów oraz internautów. Krajowe jury składają się z trzech przedstawicieli branży muzycznej i dwójki dzieci.

W tegorocznym konkursie na scenie zobaczyliśmy dziewięć dziewczynek, dwóch chłopców i jeden girlsband. Uczestnicy mają od 9 do 14 lat.

Show w TVP1 poprowadzili Ida Nowakowska-Herndon, Rafał Brzozowski i Małgorzata Tomaszewska. Oprócz występów uczestników widzowie mogli także zobaczyć na scenie poprzednie zwyciężczynie konkursu – Viki Gabor i Roksanę Węgiel. Ponieważ główny, 65. konkurs piosenki Eurowizji 2020 został odwołany z powodu pandemii, swoją piosenkę zaprezentowała polska reprezentantka, Alicja Szemplińska. Widzowie usłyszeli też zwycięzcę ubiegłorocznego konkursu Eurowizji z Niderlandów – Duncana Lawrenca.

źródło:
Zobacz więcej