RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rutkowski oskarża Tomczyka. Mówi o rzekomym zatrzymaniu i skuciu posła przez niemiecką policję

Detektyw oskarża szefa klubu parlamentarnego KO (fot. PAP/Radek Pietruszka)

– (…) poseł Koalicji Obywatelskiej i to znaczący poseł zostaje zatrzymany przez policję niemiecką, rzucony na ziemię, skuty w kajdany. Tylko i wyłącznie immunitet go uratował przed tym, że go nie zamknęli, ponieważ pojazd był zarejestrowany jako poszukiwany – w takich słowach detektyw Krzysztof Rutkowski wyraził się o szefie klubu parlamentarnego KO Cezarym Tomczyku. Słowa padły w programie „HejtPark” na Kanale Sportowym Extra na Youtube. Portal tvp.info poprosił o komentarz posła Tomczyka, do którego udało się dodzwonić, lecz poseł nie mógł rozmawiać. Wysłaliśmy także wiadomość z prośbą o odniesienie się do słów Rutkowskiego. Jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Nowy przewodniczący klubu KO. Czy o tych wpadkach Tomczyk wolałby zapomnieć?

Poseł Cezary Tomczyk został wybrany w piątek na nowego szefa klubu Koalicji Obywatelskiej. Kim jest polityk, który zastąpił na tym stanowisku...

zobacz więcej

– (…) To była odrębna sprawa, wielka polityka. Posłowie, którzy dostawali samochody od jednej z firm z województwa świętokrzyskiego, poseł Cezary Tomczyk, który został zatrzymany przez policję niemiecką w drodze do Brukseli, oczywiście skuty w kajdany. O tym nikt nie wiedział. Dzisiaj w tym programie i po tym programie na pewno będzie bardzo duże zainteresowanie również innych mediów tym zdarzeniem, które miało miejsce – mówił Rutkowski, ale żadnych szczegółów nie podał.

– Ja nie jestem wynajęty przez rządzących - bo tam można by było to odebrać. Że dlaczego akurat poseł Koalicji Obywatelskiej i to znaczący poseł zostaje zatrzymany przez policję niemiecką, rzucony na ziemię, skuty w kajdany. Tylko i wyłącznie immunitet go uratował przed tym, że go nie zamknęli, ponieważ pojazd był zarejestrowany jako poszukiwany – dodał.

Detektyw nie podał większej liczby szczegółów.

Portal tvp.info próbował uzyskać komentarz Tomczyka w tej sprawie. Poseł nie miał czasu z nami rozmawiać, a na SMS nie odpisuje – jak dotąd więc nie doczekaliśmy się jego stanowiska. Zaraz po jego otrzymaniu zostanie dołączone do artykułu.

źródło:
Zobacz więcej