RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Na Białorusi trwa „marsz sąsiadów”. Zatrzymano ważnego opozycjonistę

Protesty przeciw reżimowi Łukaszenki nie ustają (fot. Stringer\TASS via Getty Images)

Podczas niedzielnych protestów na Białorusi zatrzymano już 70 osób – wynika ze stale uaktualnianych danych centrum praw człowieka Wiasna. Wśród zatrzymanych jest członek opozycyjnej Rady Koordynacyjnej Dzmitry Kruk.

Białoruś: Ponad 800 zatrzymanych podczas protestów przeciw Łukaszence

Ponad 800 osób zostało zatrzymanych w niedzielę na Białorusi podczas protestów przeciwko Alaksandrowi Łukaszence – poinformowało centrum praw...

zobacz więcej

W kilku dzielnicach Mińska i w innych miastach Białorusi mieszkańcy zebrali się w niedzielę na protesty odbywające się pod nazwą „marsz sąsiadów”. Ludzie maszerują kolumnami i tworzą łańcuchy – podaje serwis Tut.by.

Obecnie na liście zatrzymanych udostępnionej przez Wiasnę figuruje 70 nazwisk. Większość osób zatrzymano w Mińsku, , ale zatrzymania przeprowadzono też m.in. w Grodnie, Witebsku i Borowlanach pod Mińskiem.

Portal Tut.by informuje o użyciu przez funkcjonariuszy gazu łzawiącego wobec demonstrujących w Mińsku. Czytelnicy informują też o użyciu gazu przez zamaskowane osoby w Borowlanach. Tam według świadków użyto też granatu hukowego.

O zatrzymaniu Kruka poinformował rzecznik Rady Koordynacyjnej Anton Radniankou. Według wstępnych doniesień ekonomista został zatrzymany podczas akcji protestu w Mińsku. Jego słowa cytuje agencja Interfaks-Zapad.
Według świadków użyto granatu hukowego (fot. Stringer\TASS via Getty Images)

źródło:
Zobacz więcej