RAPORT

Pogarda

Lempart zemdlała na proteście? Po chwili powróciła na czoło strajku

To nie pierwszy przypadek omdlenia Lempart na demonstracji (fot. Twitter)
To nie pierwszy przypadek omdlenia Lempart na demonstracji (fot. Twitter)

Najnowsze

Popularne

Liderka strajków proaborcyjnych Marta Lempart osunęła się na ziemię podczas przepychanek z policją. Chwilę leżała, później wróciła do protestu. To nie pierwszy raz, kiedy Lempart mdleje podczas manifestacji.

Posłanka KO potraktowana gazem. KSP: Istotne jest jej zachowanie, zbadamy sprawę

Posłanka Koalicji Obywatelskiej brała udział w protestach proaborcyjnych w Warszawie. Wobec posłanki funkcjonariusz użył gazu. – Zbadamy wszystkie...

zobacz więcej

Sobota była kolejnym dniem strajków przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Grupa kilkuset osób – bądź kilku tysięcy – manifestowała swój sprzeciw wobec działań rządu i policji.

Jak już to przyjęło się na manifestacjach organizowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, wykrzykiwano wulgarne hasła i manifestowano mimo panującej epidemii koronawirusa, kiedy obowiązuje zakaz zgromadzeń.

Jedna z liderek tzw. Strajku Kobiet Marta Lempart wraz z grupą kilku osób zaczęła nagle napierać na ochraniających demonstrację policjantów. Chwilę się przepychano, nagle Lempart osunęła się na ziemię.

Ludzie zaczęli krzyczeć: „karetka!”. Jedna interwencja nie była potrzebna, po kilku sekundach Lempart wstała, napiła się wody i kontynuowała swój protest. Moment omdlenia widać na nagraniu poniżej.

To nie pierwszy raz, kiedy Marta Lempart osuwa się na ziemię w trakcie demonstracji. Kilka tygodni temu Lempart była obecna na pikiecie obrońców życia przed Trybunałem Konstytucyjnym. Tam również opadła na ziemię.

Lempart szczuje policjantów na Kaczyńskiego. „Znajdzie się jeden k***a odważny co ma broń?”

Jedna z liderek wulgarnych proaborcyjnych strajków Marta Lempart krzyczała do policjantów z megafonu podczas sobotniego protestu w Warszawie. –...

zobacz więcej

Proaborcyjne protesty


Podczas sobotniego protestu w Warszawie policja wylegitymowała ponad 900osób. Przekazała 450 notatek do sanepidu oraz 370 wniosków o pojedyncze ukaranie. Zatrzymano 11 osób. Trzy osoby miały popełnić przestępstwo.

W trakcie demonstracji Marta Lempart opluła funkcjonariusza policji. Skierowane zostało zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury.

Lempart krzyczała też „na pokojowym proteście” do policjantów, mówiła o broni i Jarosławie Kaczyńskim.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej