RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Finał Eurowizji Junior 2020 już dziś. „Ala jest jedną z głównych faworytek”

Lubię polskie przysłowie „do trzech razy sztuka” – powiedział w TVP Info dziennikarz muzyczny Marek Sierocki, komentując szanse Polski na kolejną wygraną w Eurowizji Junior. O zwycięstwo w finale imprezy zawalczy dziś reprezentująca Polskę Ala Tracz. Występy młodych artystów będzie można oglądać w TVP1 od godz. 17:00. Głosowanie w internecie już trwa.

„Moja piosenka mówi o marzeniach”. Ala Tracz o występie w Eurowizji Junior 2020 [WIDEO]

– Piosenka opowiada o marzeniach, o sile, o tym, żeby spełniać marzenia i się nie poddawać – mówi w TVP Info Ala Tracz, która będzie reprezentować...

zobacz więcej

Zwycięzcę Eurowizji Junior 2020 poznamy wieczorem. Konkurs rozpocznie się o godz. 17, a po dwóch godzinach wszystko już będzie jasne. W poprzednich dwóch edycjach Eurowizji Junior triumfowały Polki; Viki Gabor i Roksana Węgiel. W tym roku w gronie 12 finalistów znalazła się Ala Tracz. – Myślę, że jest jedną z głównych faworytek – ocenił Marek Sierocki.

TVP organizuje finał imprezy już po raz drugi, ale – jak zwrócił uwagę dziennikarz – pierwszy raz w dobie pandemii, w tak trudnych warunkach. Podkreślił, że to „jedyna wielka impreza muzyczna w tym roku, która się odbywa; dorosła Eurowizja została odwołana, pierwszy raz w swojej historii”.

– To jest duże wyzwanie, ale ja wierze w naszych kolegów i nasze koleżanki, które przy tym pracują, bo to jest świetna ekipa, jedna z najlepszych na świecie – powiedział Marek Sierocki.

Wyraził też uznanie dla poziomu imprezy. Jak mówił, większość piosenek „to są takie utwory, które swobodnie mogliby wykonywać dorośli wykonawcy”, a część młodych artystów „śpiewa rewelacyjnie”.

Eurowizja Junior 2020. „Ala zaczęła śpiewać chyba wtedy, kiedy zaczęła mówić”

Już gdy miała trzy lata zapowiedziała, że chce śpiewać na scenie. O początkach muzycznych fascynacji 10-letniej Ali, reprezentującej Polskę w...

zobacz więcej

12 młodych artystów


Podczas finałowego konkursu zobaczymy 12 młodych twórców. Reprezentująca Polskę Ala Tracz zaśpiewa utwór „I’ll be standing”.

10-letnia piosenkarka pochodzi spod Janowa Lubelskiego. Jest znana z takich programów jak Mali Giganci czy The Voice Kids (dziecięca wersja The Voice of Poland). W tym ostatnim dotarła do finału pod opieką Dawida Kwiatkowskiego.

Pochwalić się może też sukcesami festiwalowymi na Malcie, we Włoszech czy Bułgarii. W trzecim odcinku eliminacyjnym „Szansy na Sukces” wykonała piosenkę „Kolorowy Wiatr” z filmu „Pocahontas”, której polskojęzyczną wersję nagrała oryginalnie Edyta Górniak (Eurowizja 1994).

Głosowanie w internecie


W odróżnieniu od konkursu Eurowizji, podczas Eurowizji Junior widzowie mogą oddawać głosy również na reprezentantów swoich państw. Można więc głosować na naszą reprezentantkę – Alę Tracz. Głosowanie ruszyło w piątek wieczorem na stronie www.jesc.tv!

Pierwsza tura głosowania potrwa do godziny 16:59 w niedzielę. Wtedy głosowanie zostanie wstrzymane na czas występów wszystkich uczestników konkursu. Po ostatnim konkursowym występie głosowanie zostanie wznowione. Druga tura głosowania podczas koncertu będzie trwała od 15 do 30 min.Głosy publiczności to połowa głosów przyznawanych w konkursie, drugą połowę przyznają narodowe jury złożone ze specjalistów w dziedzinie muzyki oraz artystów w młodym wieku.

źródło:
Zobacz więcej