RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Posłanka odchodzi z Kukiz'15. „Czasem ubolewam, że męskie ego bierze górę”

Agnieszka Ścigaj jest otwarta na współpracę (fot. PAP/Piotr Nowak)

Agnieszka Ścigaj, dotychczas posłanka klubu Koalicja Polska (PSL-Kukiz'15) poinformowała, że odeszła z klubu i została posłanką niezrzeszoną. Dodała, że miesiąc temu podjęła również pracę zawodową w pomocy społecznej i jest otwarta na współpracę z różnymi środowiskami.

Hołownia o PSL: Nie będzie siadania sobie na kolanach, sojuszy

– Nie będzie żadnego siadania sobie na kolanach, koalicji, zawierania jakichś sojuszy - powiedział lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia, pytany...

zobacz więcej

Ścigaj: męskie ego bierze górę


W piątek była posłanka klubu Koalicja Polska poinformowała, że rozważa, aby po rozpadzie współpracy PSL-u i Kukiz'15 zostać posłanką niezrzeszoną. Z kolei w sobotę na Facebooku Agnieszka Ścigaj potwierdziła, że podjęła już taką decyzję.

„Dziś w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety, podjęłam również własną decyzję polityczną. Zawsze byłam niezależna, ale od dziś staję się formalnie” – napisała posłanka. Ścigaj dołączyła również krótki film, w którym mówi o powodach swojej decyzji i zaprosiła wszystkie chętne do współpracy środowiska do kontaktu z nią.

– Czasem ubolewam, myślę, że tak jest i w tym przypadku, że męskie ego niestety bierze górę nad racjonalnym podejściem i dobrem wspólnym – oceniła posłanka, nawiązując do rozpadu współpracy PSL i Kukiz'15, do którego doszło w tym tygodniu.

Poseł KO: Kukiz ma słabość i sentyment do PiS, będzie żeglował w tym kierunku [WIDEO]

PSL usunął posłów Kukiz’15 z klubu parlamentarnego Koalicji Polskiej. Z kim będą teraz współpracować? – Nie obrażam się na rozwód między Pawłem...

zobacz więcej

Rozpad koalicji Kukiza z PSL


Ludowcy poinformowali w czwartek, że zakończyli współpracę z politykami Pawła Kukiza w ramach Koalicji Polskiej m.in. z powodu głosowań, w których poparli uchwałę PiS wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE.

Uchwała wzywa do powrotu do rozmów i osiągnięcia porozumienia zgodnego z unijnymi traktatami oraz konkluzjami lipcowego posiedzenia Rady Europejskiej. Uchwałę poparło 231 posłów PiS i pięciu posłów Koalicji Polskiej związanych z Pawłem Kukizem, poza Agnieszką Ścigaj. Posłanka zachęcała natomiast w swoim sobotnim wpisie do zaangażowania się w politykę.

– Liczę, że kobiece zaangażowanie w polską politykę, do którego zachęcam wiele kobiet, spowoduje, że wspólny dialog, rozwiązywanie problemów to będzie priorytet, który będzie przyświecał każdemu politykowi – dodała. Ścigaj poinformowała również, że w związku z trwającym kryzysem miesiąc temu podjęła pracę zawodową i zrezygnowała z diety poselskiej. Nie jestem już posłem zawodowym. Uważam, że w tej sytuacji, w której Polska się znajduje – wszystkie ręce na pokład i każdy powinien dołożyć jakąś cegiełkę, abyśmy wspólnie wyszli z kryzysu – powiedziała była posłanka Kukiz'15.

Koalicja Polska po odejściu posłów związanych z Kukizem będzie nazywała się Koalicja Polska PSL-UED-Konserwatyści. W szeregach klubu zostanie 24 posłów.

źródło:
Zobacz więcej