RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Brawurowy pościg hiszpańskich służb za łodzią wyładowaną haszyszem

Najnowsze

Popularne

Po ponad pięciogodzinnym pościgu hiszpańscy policjanci i celnicy przechwycili łódź, którą przemytnicy próbowali dostarczyć na ląd blisko dwie tony haszyszu. Przestępcy wyrzucili część ładunku za burtę, ale zostali zatrzymani, a pakunki z narkotykiem wyłowili funkcjonariusze. Kontrabanda miała być wyładowana na jednej z plaż w Walencji.

Narkotyki na giełdzie owocowej. Policjanci zrobili przemytnikom niespodziankę

Ponad 147 kg marihuany o wartości około 8 mln zł przemyciła z Hiszpanii do Polski czteroosobowa grupa, kierowana przez 40-letniego Jacka K. Akt...

zobacz więcej

Hiszpańskie służby mają pełne ręce roboty, za sprawą niewielkiej odległości ich kraju do Afryki Północnej. Zwłaszcza Maroka, skąd przemycane są do Europy tony haszyszu i mniejsze ilości marihuany. Narkotyk ładowany jest na motorówki lub szybkie łodzie pontonowe nazywane „narcolancha” (dosłownie „narkołódź”).

Jedną z nich namierzyli w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze w odległości 80 mil od wybrzeża Cartageny. Mierząca około 14 metrów łódź, wyposażana w dwa silniki o mocy 300 KM, kierowała się na jedną z plaż w Walencji. Policjanci w helikopterze i celnicy na statku patrolowym ruszyli w pościg za przemytnikami.

Przestępcy widząc, że nie mają szansy na ucieczkę, wyrzucili znaczną część pakunków z narkotykami za burtę. Na nic się to nie zdało, gdyż po ponad pięciogodzinnej pogoni zostali zatrzymani. Pięciu mężczyzn zostało później aresztowanych za szmugiel narkotyków.

Funkcjonariusze wyłowili też porzucone pakunki. W sumie doliczyli się 66 pakunków, zawierających ok. dwóch ton haszyszu. Przejęli także telefony satelitarne oraz inne urządzenia elektroniczne należące do przemytników.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej