RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koniec Fucking w Austrii. Podjęto radykalną decyzję

31 grudnia nazwa Fucking zniknie z mapy Austrii (fot. Wikimedia/Tobias ToMar Maier/CC BY-SA 3.0)

Mała wioska w pobliżu Salzburga, licząca zaledwie 100 mieszkańców, o niefortunnej nazwie Fucking zmieni nazwę na Fugging. Liderzy lokalnej społeczności ujawnili, że mieszkańcy mieli już dość nieustannych niewybrednych kpin, a także ciągłych kradzieży przydrożnych tablic z nazwą wsi.

Salzburg – alpejska perełka

Położony w dolinie rzeki Salzach u stóp malowniczych Alp, jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast Europy. Co roku do Salzburga przyjeżdża...

zobacz więcej

Jak poinformował portal Politico, powołując się na austriacki dziennik „Der Kurier”, wioska z powodu jej nazwy (w języku angielskim to wulgarne określenie uprawiania seksu) stała się czymś w rodzaju atrakcji.

Tablice z nazwą wioski są regularne kradzione i aby temu zapobiec zniecierpliwieni mieszkańcy próbowali zabetonować ich dolną część. Często musieli również przeganiać skąpo ubrane, lub wręcz nagie pary wygłupiające się przed tablicami.

Sytuację dodatkowo pogarszali lokalni przedsiębiorcy reklamując okolicznościowe pocztówki z nazwą „Fucking”, a ostatnio nawet piwo o tej nazwie.

Nowa nazwa wioski ma obowiązywać od 1 stycznia. Nie będzie to pierwsza zmiana. Na przestrzeni wieków, od 1070 r., kiedy po raz pierwszy zanotowano nazwę wioski, ewoluowała ona od Vucchingen, przez Fucingin i Fugkhing, by od XVIII w. przyjąć współczesne brzmienie Fucking (przez „u” czytane jak po polsku).

źródło:

Zobacz więcej