RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Licheniu. Klasztor w kwarantannie, sanktuarium dostępne dla pielgrzymów

Posługę w sanktuarium będą wykonywali zakonnicy z innych parafii (fot. pixabay/andrzejek68)

Po potwierdzeniu przypadków SARS-CoV-2 wśród zakonników z Lichenia zdecydowano o poddaniu kwarantannie całej wspólnoty - poinformowali Księża Marianie. Licheńskie sanktuarium maryjne pozostanie jednak otwarte dla pielgrzymów.

Koronawirus na Jasnej Górze. Paulini wydali oświadczenie

U 25 paulinów z klasztoru na Jasnej Górze testy na koronawirusa potwierdziły zakażenie patogenem. W związku z zaistniałą sytuacją zakon wydał...

zobacz więcej„W związku z wykryciem w naszym domu zakonnym obecności wirusa COVID-19, w trosce o zdrowie pielgrzymów, pracowników i swoje, podjęliśmy decyzję o poddaniu się kwarantannie całej wspólnoty zakonnej Księży Marianów w Licheniu Starym, od dnia 29 listopada 2020 r.” – poinformowali zakonnicy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Dodali, że osoby u których potwierdzono zakażenie koronawirusem przebywają w izolacji. „Od dłuższego czasu nie posługiwały w bazylice ani w innych kościołach objętych posługą duszpasterską, a więc nie miały kontaktu z wiernymi” – zaznaczyli zakonnicy.

W komunikacie duchowni zapewnili, że Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej pozostanie otwarte dla pielgrzymów, a msze św. będą odprawiane według dotychczasowych zasad.

„Posługę sakramentalną sprawować będą Księża Marianie z innych parafii mariańskich i zamieszkają poza domem zakonnym. Wszystkie zamówione intencje mszalne indywidualne, oprócz intencji stałych w bazylice, zostaną odprawione w kaplicy domu zakonnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w bazylice zostaje czasowo zawieszona” – poinformowali Marianie.

W czasie trwania kwarantanny kancelaria parafialna w Licheniu będzie zamknięta, z kolei kancelaria dla pielgrzymów i Biuro Obsługi Pielgrzyma „pozostają czynne jak dotychczas”.

Według sobotnich danych Ministerstwa Zdrowia minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 1748 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 60 mieszkańców regionu.

źródło:

Zobacz więcej