RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Po raz 27. rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Z uzyskanych środków Caritas sfinansuje dzieciom m.in. posiłki, stypendia i leczenie (fot. Wikimedia/Piotrus/CC BY-SA 3.0)

Rozpoczyna się akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - najstarsza akcja Caritas Polska. Organizacja rozprowadzi 2 miliony świec, z których sprzedaży sfinansuje dzieciom posiłki, wakacyjny wypoczynek, stypendia oraz rehabilitację i leczenie.

Pierwsza Dama w ciągu pięciu lat wzięła udział w ponad 1400 wydarzeniach

W ciągu pięciu lat Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda uczestniczyła w 1449 wydarzeniach oraz spotkała się z ponad 50 tys. osób – poinformowała...

zobacz więcej

Maciej Dubicki z Caritas Polska przypomina, że akcja rozpoczęła się w 1994 roku i współtworzy polską Wigilię.

– Sięgając po świece Caritas, pomagacie państwo dzieciom z uboższych rodzin, w których rodzice nie są w stanie zapewnić dzieciom wakacyjnego wypoczynku, w których dzieci często nie dojadały, czy brakowało środków na rozwój ich talentów – wyjaśnił.

Świece będą rozprowadzane w parafiach oraz diecezjalnych ośrodkach Caritas. Tam też będą zapadały decyzje o przeznaczeniu wpływów związanych z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom.

Ponadto w tym roku 10 groszy, uzyskanych dzięki każdej z wigilijnych świec, zostanie przeznaczone na wsparcie dzieci z krajów Bliskiego Wchodu dotkniętych konfliktami zbrojnymi.

Ambasadorami tegorocznej, 27. edycji, są prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. 

„Paczuszka dla Maluszka”


Inną inicjatywą pomocy dzieciom jest akcja „Paczuszka dla Maluszka”, którą po raz siódmy organizuje Fundacja Małych Stópek z myślą o dzieciach w domach dziecka, samotnej matki, pomocy społecznej oraz hospicjach na terenie całej Polski.

Prezes Fundacji Małych Stópek, ksiądz Tomasz Kancelarczyk wyjaśnił, ze potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne dla dzieci, ale też dla mam. Osoby chcące przygotować paczkę muszą dostarczyć zakupione artykuły, które następnie przekazywane są do miejsca, gdzie znajdują się potrzebujące dzieci. Więcej informacji znajduje się na stronie dlazycia.info. Tam można zgłosić się jako ambasador tegorocznej „Paczuszki” i dowiedzieć się, jak pomóc potrzebującym mamom i dzieciom.

źródło:
Zobacz więcej