RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Odcinek specjalny serialu „Młody Piłsudski” uznany za najlepszy pilot serialu telewizyjnego

Produkcja TVP została doceniona (fot. Materiały prasowe)

Odcinek specjalny serialu „Młody Piłsudski” (ang. „Conspirators”), został uznany za najlepszy pilot serialu telewizyjnego. Zajął też pierwsze miejsce w kategorii: scenografia.

Nowy hit TVP1 doczeka się drugiego sezonu

Na facebookowym fanpage'u serialu „Ludzie i bogowie” pojawiła się informacja o przygotowaniach drugiego sezonu świeżego hitu telewizyjnej...

zobacz więcej

Na międzynarodowym Festiwalu Filmowym Birmingham 2020, Odcinek specjalny serialu „Młody Piłsudski” (ang. „Conspirators”), został uznany za najlepszy pilot serialu telewizyjnego.

Serial „Młody Piłsudski” został wyprodukowany przez Techfilm Sp. z o.o. dla TVP SA przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz FINA i opowiada o latach młodości przyszłego marszałka i początkach działalności politycznej Piłsudskiego.

Nagrodzony odcinek serialu, jak informują producenci, był przygotowany na 100. rocznicę odzyskania niepodległości i został wyemitowany w TVP 11 listopada 2018 r. Odcinek specjalny przygotowano z materiałów, które ostatecznie znalazły się 1 i 2 odcinku serialu.

Serial „Młody Piłsudski” opowiada historię grupki spiskowców na przełomie XIX i XX wieku walczących z caratem.

„Centralną postacią jest Ziuk Piłsudski, młody socjalista, który po powrocie z syberyjskiego zesłania organizuje w Wilnie konspiracyjną drukarnię. Wywrotowa literatura rozprowadzana jest w całym zaborze rosyjskim za pomocą sieci kurierów i przemytników. Ścigany przez żandarmerię i tajną policję Ziuk przez wiele lat unika –aresztowania. W konspiracyjnej działalności pomaga mu żona Maria Juszkiewiczowa i grono oddanych współpracowników – Aleksander Sulkiewicz, Stanisław Wojciechowski, Walery Sławek, Aleksander Prystor” czytamy w komunikacie producenta.

Produkcja serialu zaczęła się w maju 2018 r. a zakończyła we wrześniu 2019r. Budżet serialu wyniósł ponad 18 mln zł; 13 odcinków serialu zrealizowano w czasie 125 dni zdjęciowych w kilkunastu lokalizacjach: Modlin, Nowa Sucha, Nowogród, Żyrardów, Przemyśl, Chabówka, Trakiszki, Lublin. W zdjęciach wzięło udział: 240 aktorów, 1346 statystów, 250 kaskaderów i pirotechników a ekipa techniczna liczyła 80 osób.

Reżyserem serialu jest Jarosław Marszewski; scenariusz napisali Jarosław Sokół i Ewa Wencel.

źródło:

Zobacz więcej