RAPORT

Pogarda

Lempart opluła policjantów na służbie. Poseł składa zawiadomienie

Najnowsze

Popularne

Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet opluła policjantów na służbie. Sytuację można zobaczyć na nagraniu, krążącym w internecie. Poseł Jacek Ozdoba złożył zawiadomienie w tej sprawie. Do sytuacji doszło w trakcie dzisiejszej proaborcyjnej manifestacji w Warszawie.

„Prawa kobiet” zamiast Dmowskiego? Zwolennicy aborcji „przemianowali” główne warszawskie rondo

W sobotę na rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy zaczęli się gromadzić zwolennicy aborcji. Nielegalny protest odbywa się pod hasłem „Warszawa...

zobacz więcej

Sprawa odnosi się do dzisiejszej manifestacji  feministek, która przeszła z ronda Dmowskiego w kierunku pl. Konstytucji w Warszawie.

Na nagraniu, które zamieścił Ozdoba na Twitterze, widzimy Lempart stojącą przed kordonem policjantów. – Imię, nazwisko i numer służbowy. Taka z was, k***a, policja, prawa nie stosujecie. Ostatnia stąd wyjdę, będziecie tu stali jak frajerzy do jutra, jak chcecie. Wypier***ać – mówi Lempart, po czym słychać odgłos plucia w kierunku funkcjonariuszy.

Do sprawy ustosunkował się sam Ozdoba. „(…) Zawiadamiam, że w dniu 28 listopada 2020 r. w Warszawie, w okolicach pl. Konstytucji ok godziny 16:30 p. Marta Lempart znieważyła funkcjonariuszy publicznych poprzez oplucie oraz używanie wobec nich słów wulgarnych podczas i w związku z pełnieniem przez policjantów obowiązków służbowych. Czym wypełniła znamiona określone w art. 226 par. 1 Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny” – czytamy.

Jak dopisał poseł, Lempart „mogła dopuścić się bezpośredniego narażenia utraty zdrowia bądź życia funkcjonariuszy, albowiem w dobie epidemii opluła policjantów”.

„Nie ulega wątpliwości, że zachowanie p. Lempart naruszyło godność i powagę funkcjonariuszy, a tym samym pośrednio powagę organu, który reprezentują” – stwierdził, dodając, że sprawa została utrwalona na nagraniu.

W związku ze sprawą, Ozdoba zaapelował o podjęcie czynności mających na celu ściganie przestępstwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej