RAPORT

Pogarda

Nieliczna demonstracja, wulgarne hasła i działacz KOD. Nagrania z proaborcyjnej manifestacji

Najnowsze

Popularne

Osoby palące race, wulgarne piosenki puszczane z głośników i znany zadymiarz związany z Komitetem Obrony Demokracji – takie widoki widzimy na nagraniu zarejestrowanym przez portal tvp.info w trakcie dzisiejszego protestu zwolenników aborcji. Ten ostatni, Arkadiusz Szczurek krzyczy w stronę policji:„Zdejmij orła, załóż kaczkę”. Manifestacja zaczęła się od „przemianowania” ronda Dmowskiego na „Rondo praw kobiet”.

„Prawa kobiet” zamiast Dmowskiego? Zwolennicy aborcji „przemianowali” główne warszawskie rondo

W sobotę na rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy zaczęli się gromadzić zwolennicy aborcji. Nielegalny protest odbywa się pod hasłem „Warszawa...

zobacz więcej

W sobotę około godz. 16.00 jego uczestnicy w kierunku placu Konstytucji. Protestujący zaczęli gromadzić się już ok. godz. 15 na Rondzie Dmowskiego , ale protest nie ruszył od razu, ponieważ jego uczestnicy byli legitymowani przez policję. Początkowo manifestujący blokowali wyspę na środku skrzyżowania, uniemożliwiając przejazd tramwajom jadącym wzdłuż Al. Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej. Później uczestnicy blokowali także jeden pas ruchu na rondzie, by w końcu ruszyć ulicą Marszałkowską w kierunku placu Konstytucji.

Funkcjonariusze informowali zgromadzonych, że zgromadzenie nie zostało zgłoszone i proszą o rozejście się. Uczestnicy odpowiadali policji, że „mają prawo protestować”. Gdy protest ruszył, policja apelowała do uczestników, by poruszali się chodnikiem, a nie środkiem jezdni oraz po torowisku tramwajowym.

Wulgaryzmy, race i Arkadiusz Szczurek


Wśród zgromadzonych widać m.in. znanego zadymiarza związanego z KOD – Arkadiusza Szczurka. Krzyczy on przez megafon w stronę policji: „Zdejmij orła, załóż kaczkę”. Na nagraniach portalu tvp.info widzimy też m.in. osobę palącą racę, która to czynność często była krytykowana przez polityków liberalno-lewicowych, gdy praktykowali ją uczestnicy Marszu Niepodległości. Osoba z racą stoi na dachu jadącego samochodu. Z głośników się w nim znajdujących słychać wulgarną piosenkę z refrenem: „J***ć PiS! J***ć PiS!”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej