SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Nie żyje Jan Kilian, były poseł PiS

Jan Kilian był posłem na Sejm VIII kadencji (fot. arch.PAP/Marcin Obara)
Jan Kilian był posłem na Sejm VIII kadencji (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

Zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Starogardzie Gdańskim. O jego śmierci poinformował na Twitterze wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Nie żyje muzyk Piotr Strojnowski

Nie żyje muzyk Piotr Strojnowski, miał 62 lata. Był współzałożycielem zespołu Daab a także terapeutą uzależnień. Informację o jego śmierci...

zobacz więcej

Jan Kilian był szefem miejskich i powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Starogardzie Gdańskim. „W 2010 r. uzyskał mandat radnego Rady Miasta Starogardu Gdańskiego, a w 2014 r. z powodzeniem ubiegał się o mandat radnego powiatu starogardzkiego. W tym samych wyborach ubiegał się o urząd prezydenta miasta. W 2014 r. kandydował także do Parlamentu Europejskiego” – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. z ramienia PiS kandydował do Sejmu w okręgu gdańskim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 6675 głosów.

W 2018 r. w wyborach samorządowych był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Starogardu Gd. Zdobył 10,43 proc. głosów, zajmując trzecie miejsce.

„Odszedł do domu Pana Jan Kilian, poseł na Sejm RP VIII kadencji, wieloletni szef PiS w Starogardzie Gdańskim, przedsiębiorca, samorządowiec, dobry człowiek. Janku, spoczywaj w pokoju. Będzie nam Ciebie brakowało” – napisał na Twitterze Marcin Horała.

Jan Kilian urodził się 7 grudnia 1953 r. w Starogardzie Gdańskim. Był absolwentem Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Gdańskiej.

Kształcił się na studiach podyplomowych na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Ukończył również studium farmaceutyczne.

Pracował w gdańskim drogownictwie, a później w Państwowym Ośrodku Maszynowym. Prowadził własną działalność gospodarczą. Następnie wraz z żoną otworzył aptekę.

źródło:
Zobacz więcej