RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Wicemarszałek Terlecki: niezbędne będzie zwołanie Sejmu, najprawdopodobniej w piątek

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (fot. PAP/Rafał Guz)

Niezbędne będzie zwołanie Sejmu, najprawdopodobniej w piątek, żeby przede wszystkim przepisy o tym, że 6 grudnia będzie niedzielą handlową, wprowadzić w życie – poinformował w sobotę wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Senat za dalszymi zmianami w tarczy 6.0. Pomocą ma być objętych więcej branż

Senat w sobotę zgłosił kilkaset poprawek do ustawy wprowadzającej tzw. tarczę 6.0. Proponowane zmiany rozszerzają zakres podmiotów, które mogłyby...

zobacz więcej

Sejm w piątek wieczorem uchwalił nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która zakłada m.in. że 6 grudnia będzie niedzielą handlową.

Obrady senatu w środęTerlecki przypomniał na briefingu prasowym, że Senat przerwał obrady w sobotę i wznowi je dopiero w środę.

– Co będzie oznaczało, że niezbędne będzie zwołanie Sejmu w piątek, żeby przede wszystkim tę ustawę o pracy w najbliższą niedzielę wprowadzić w życie – dodał.

– Zakończymy dziś obrady Sejmu, a podejmiemy je na nowo najprawdopodobniej w piątek – powiedział Terlecki, wyjaśniając, że będzie to już następne posiedzenie izby.

Wiadomo, kiedy może nadejść trzecia fala koronawirusa. Wiceminister mówi też o Sylwestrze

Trzecia fala koronawirusa może nastąpić w styczniu i lutym. Przygotowujemy się na nią. To okres typowo grypowy, więc ryzyko zachorowania może być...

zobacz więcej

Sejm ma wznowić obrady w sobotę o godz. 14.

Zapytany, czy posłowie zajmą się przyjętymi wcześniej w sobotę przez Senat poprawkami do tzw. tarczy 6.0, Terlecki odpowiedział, że „Sejm zajmie się tymi ustawami, które wczoraj przyjął Senat i które dziś wreszcie, po interwencjach marszałka Pęka (wicemarszałka Senatu Marka Pęka) trafiły do Sejmu”.

W sobotę – jak wynika z informacji na stronie Sejmu – posłowie mają głosować nad stanowiskiem Senatu do nowelizacji tzw. ustawy covidowej, która przewiduje, że dodatki za pracę z pacjentem z COVID-1będą wypłacane jedynie pracownikom medycznym skierowanym do takiej pracy, a nie wszystkim w nią zaangażowanym. Głosowane mają być też poprawki Senatu m.in. do nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która wprowadza tzw. estoński CIT dla firm, a także nad poprawkami do uchwalonej pod koniec października przez Sejm noweli, która wprowadza m.in. opodatkowanie spółek komandytowych CIT.

źródło:

Zobacz więcej