RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Wicemarszałek Terlecki: niezbędne będzie zwołanie Sejmu, najprawdopodobniej w piątek

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (fot. PAP/Rafał Guz)
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (fot. PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

Niezbędne będzie zwołanie Sejmu, najprawdopodobniej w piątek, żeby przede wszystkim przepisy o tym, że 6 grudnia będzie niedzielą handlową, wprowadzić w życie – poinformował w sobotę wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).

Senat za dalszymi zmianami w tarczy 6.0. Pomocą ma być objętych więcej branż

Senat w sobotę zgłosił kilkaset poprawek do ustawy wprowadzającej tzw. tarczę 6.0. Proponowane zmiany rozszerzają zakres podmiotów, które mogłyby...

zobacz więcej

Sejm w piątek wieczorem uchwalił nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która zakłada m.in. że 6 grudnia będzie niedzielą handlową.

Obrady senatu w środęTerlecki przypomniał na briefingu prasowym, że Senat przerwał obrady w sobotę i wznowi je dopiero w środę.

– Co będzie oznaczało, że niezbędne będzie zwołanie Sejmu w piątek, żeby przede wszystkim tę ustawę o pracy w najbliższą niedzielę wprowadzić w życie – dodał.

– Zakończymy dziś obrady Sejmu, a podejmiemy je na nowo najprawdopodobniej w piątek – powiedział Terlecki, wyjaśniając, że będzie to już następne posiedzenie izby.

Wiadomo, kiedy może nadejść trzecia fala koronawirusa. Wiceminister mówi też o Sylwestrze

Trzecia fala koronawirusa może nastąpić w styczniu i lutym. Przygotowujemy się na nią. To okres typowo grypowy, więc ryzyko zachorowania może być...

zobacz więcej

Sejm ma wznowić obrady w sobotę o godz. 14.

Zapytany, czy posłowie zajmą się przyjętymi wcześniej w sobotę przez Senat poprawkami do tzw. tarczy 6.0, Terlecki odpowiedział, że „Sejm zajmie się tymi ustawami, które wczoraj przyjął Senat i które dziś wreszcie, po interwencjach marszałka Pęka (wicemarszałka Senatu Marka Pęka) trafiły do Sejmu”.

W sobotę – jak wynika z informacji na stronie Sejmu – posłowie mają głosować nad stanowiskiem Senatu do nowelizacji tzw. ustawy covidowej, która przewiduje, że dodatki za pracę z pacjentem z COVID-1będą wypłacane jedynie pracownikom medycznym skierowanym do takiej pracy, a nie wszystkim w nią zaangażowanym. Głosowane mają być też poprawki Senatu m.in. do nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która wprowadza tzw. estoński CIT dla firm, a także nad poprawkami do uchwalonej pod koniec października przez Sejm noweli, która wprowadza m.in. opodatkowanie spółek komandytowych CIT.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej