RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ferie w całym kraju w jednym terminie. Rozporządzenie już opublikowane

Rozpoczną się zaraz po przerwie świątecznej (fot. PAP/Andrzej Lange)

Rozporządzenie ministra edukacji i nauki, zgodnie z którym ferie zimowe w tym roku szkolnym odbędą się dla wszystkich uczniów w całym kraju w tym samym termie – od 4 do 17 stycznia 2021 r., zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Minister zdrowia: Chcemy, by w ferie wszyscy zostali w domu

Chcemy, by w ferie wszyscy zostali w domu – powiedział w poniedziałek minister zdrowia. Dopytywany, czy to oznacza, że do 17 stycznia, czyli do...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

To nowelizacja rozporządzenia w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał je w piątek.

W poprzednią sobotę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział przedłużenie ograniczenia stacjonarnego funkcjonowania szkół do 3 stycznia. Szef rządu zapowiedział też, wprowadzenie ferii zimowych w całym kraju w jednym terminie, od 4 do 17 stycznia.

W środę minister edukacji i nauki podpisał rozporządzenie wydłużające, z pewnymi wyjątkami, ograniczenie stacjonarnego funkcjonowania szkół do 3 stycznia.

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego zajęcia zdalne w szkołach uczniowie będą mieli do 22 grudnia. Od 23 grudnia do 3 stycznia w szkołach nie ma zajęć – jest przerwa w nauce w związku ze Świętami Bożego Narodzenia.

źródło:

Zobacz więcej