RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włamanie na twitterowe konto posła PiS. Zawiadomił policję

Poseł zawiadomił policję (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Doszło do włamania na konto posła PiS Arkadiusza Czartoryskiego na Twitterze. Polityk w rozmowie z portalem tvp.info przyznaje, że nie ma dostępu do konta i wpisy nie są jego autorstwa. O sprawie zawiadomił policję i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Posłanka PiS odzyskała dostęp do konta na Twitterze. Dziękuje za wsparcie

Posłanka PiS Joanna Borowiak odzyskała dostęp do swojego konta na Twitterze. Ten fakt potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info. Do włamania i...

zobacz więcej

Arkadiusz Czartoryski to siedlecki poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, były szef partii okręgu siedlecko-ostrołęckiego.

Ktoś włamał się na jego konto w serwisie Twitter. Kilkanaście godzin temu zamieszczono wpis dotyczący fałszywej informacji o rzekomym „megaskandalu” dotyczącym relacji polsko-litewskich.

„Litewskie służby specjalne oskarżają Polskę o szkolenie ekstremistów w celu destabilizacji sytuacji na Litwie” – brzmi wpis, który linkuje do fałszywej strony policji.

Portal tvp.info skontaktował się z politykiem. Czartoryski mówi nam, że wpis nie jest jego autorstwa. – Nie mogę się zalogować, doszło do włamania – wskazuje. Mówi, że nie wie, jak do tego doszło. Dodaje, że nie dostawał żadnych maili o zmianie hasła.

Czartoryski o sprawie zawiadomił policję i ABW oraz Twittera.

Kilka tygodni temu doszło do włamania na twitterowe konto posłanki PiS Joanny Borowiak. Po kilku dniach odzyskała do niego dostęp.

źródło:
Zobacz więcej