RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Włamanie na twitterowe konto posła PiS. Zawiadomił policję

Poseł zawiadomił policję (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Poseł zawiadomił policję (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Doszło do włamania na konto posła PiS Arkadiusza Czartoryskiego na Twitterze. Polityk w rozmowie z portalem tvp.info przyznaje, że nie ma dostępu do konta i wpisy nie są jego autorstwa. O sprawie zawiadomił policję i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Posłanka PiS odzyskała dostęp do konta na Twitterze. Dziękuje za wsparcie

Posłanka PiS Joanna Borowiak odzyskała dostęp do swojego konta na Twitterze. Ten fakt potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info. Do włamania i...

zobacz więcej

Arkadiusz Czartoryski to siedlecki poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, były szef partii okręgu siedlecko-ostrołęckiego.

Ktoś włamał się na jego konto w serwisie Twitter. Kilkanaście godzin temu zamieszczono wpis dotyczący fałszywej informacji o rzekomym „megaskandalu” dotyczącym relacji polsko-litewskich.

„Litewskie służby specjalne oskarżają Polskę o szkolenie ekstremistów w celu destabilizacji sytuacji na Litwie” – brzmi wpis, który linkuje do fałszywej strony policji.

Portal tvp.info skontaktował się z politykiem. Czartoryski mówi nam, że wpis nie jest jego autorstwa. – Nie mogę się zalogować, doszło do włamania – wskazuje. Mówi, że nie wie, jak do tego doszło. Dodaje, że nie dostawał żadnych maili o zmianie hasła.

Czartoryski o sprawie zawiadomił policję i ABW oraz Twittera.

Kilka tygodni temu doszło do włamania na twitterowe konto posłanki PiS Joanny Borowiak. Po kilku dniach odzyskała do niego dostęp.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej