RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Eurowizja Junior 2020. „Ala zaczęła śpiewać chyba wtedy, kiedy zaczęła mówić”

– Już gdy miała trzy lata zapowiedziała, że chce śpiewać na scenie – powiedziała Anna Tracz. O początkach muzycznych fascynacji 10-letniej Ali, reprezentującej Polskę w konkursie Eurowizja Junior 2020, opowiedzieli w TVP Info jej rodzice, Anna i Krzysztof Traczowie.

„Moja piosenka mówi o marzeniach”. Ala Tracz o występie w Eurowizji Junior 2020 [WIDEO]

– Piosenka opowiada o marzeniach, o sile, o tym, żeby spełniać marzenia i się nie poddawać – mówi w TVP Info Ala Tracz, która będzie reprezentować...

zobacz więcej

– Ala tak naprawdę zaczęła śpiewać chyba wtedy, kiedy zaczęła mówić. Już wtedy sobie nuciła, śpiewała, oglądając różne bajki czy słuchając piosenek – powiedziała Anna Tracz.

– A tak publicznie powiedziała, że chce śpiewać, mając trzy lata. Była z siostrą Olą na jednym z festiwali, na którym Ola śpiewała. Ala dobitnie, głośno powiedziała: „Ja też chcę śpiewać na scenie i nie wyjdziemy stąd, dopóki nie zaśpiewam” – dodała mama 10-latki.

Pierwsze sukcesy na scenie


10-letnia piosenkarka reprezentująca Polskę pochodzi spod Janowa Lubelskiego. Jest znana z takich programów jak Mali Giganci czy The Voice Kids (dziecięca wersja The Voice of Poland). W tym ostatnim dotarła do finału pod opieką Dawida Kwiatkowskiego.

Pochwalić się może też sukcesami festiwalowymi na Malcie, we Włoszech czy Bułgarii. W trzecim odcinku eliminacyjnym „Szansy na Sukces” wykonała piosenkę „Kolorowy Wiatr” z filmu „Pocahontas”, której polskojęzyczną wersję nagrała oryginalnie Edyta Górniak (Eurowizja 1994).

Tydzień z Eurowizją Junior 2020


W poniedziałek w TVP1 wystartował Tydzień z Eurowizją Junior 2020. W związku z pandemią koronawirusa rywalizacja o miano najpopularniejszego młodego artysty na Starym Kontynencie odbędzie się zdalnie. Finał już w niedzielny wieczór w TVP1.

W odróżnieniu od konkursu Eurowizji, podczas Eurowizji Junior widzowie mogą oddawać głosy również na reprezentantów swoich państw. Można więc głosować na naszą reprezentantkę – Alę Tracz! Głosowanie ruszyło w piątek wieczorem na stronie www.jesc.tv!

Głosowanie już trwa w internecie


Pierwsza tura głosowania potrwa do godziny 16:59 w niedzielę. Wtedy głosowanie zostanie wstrzymane na czas występów wszystkich uczestników konkursu. Po ostatnim konkursowym występie głosowanie zostanie wznowione. Druga tura głosowania podczas koncertu będzie trwała od 15 do 30 min.Głosy publiczności to połowa głosów przyznawanych w konkursie, drugą połowę przyznają narodowe jury złożone ze specjalistów w dziedzinie muzyki oraz artystów w młodym wieku.

źródło:
Zobacz więcej