RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Dzień Otwartego Notariatu. Bezpłatne konsultacje w trybie zdalnym

„Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczny Dzień Otwartego Notariatu. Rejenci bezpłatnych konsultacji udzielają dziś od 10:00 do 16:00. Z powodu pandemii koronawirusa wyjątkowo robią to telefonicznie, mailowo i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Bezpłatne porady u notariuszy. Dziś Dzień Otwartego Notariatu

Blisko 600 notariuszy w 29 miastach Polski będzie udzielało dziś darmowych porad prawnych w ramach 10. edycji Dnia Otwartego Notariatu....

zobacz więcej

Celem wydarzenia jest edukacja społeczna w zakresie prawa, bo jego nieznajomość może spowodować nieodwracalne skutki – powiedział Polskiemu Radiu notariusz Lech Borzemski z Krajowej Rady Notarialnej. Zaznaczył, że w kwestii majątku, a więc naszego bezpieczeństwa ekonomicznego, należy zadawać pytania, zasięgać informacji i nie podejmować pochopnych samodzielnych decyzji.

Lech Borzemski dodaje, że Polacy coraz częściej mają świadomość tego, jak ważna jest konsultacja z profesjonalistami, jednak są pytania, które powtarzają się co roku. Wątpliwości dotyczą tego, komu przysługuje zachowek, jak odrzucić spadek, jeśli w jego skład wchodzą długi i jak bezpiecznie zawrzeć małżeńską umowę majątkową.

Z bezpłatnych porad można skorzystać wysyłając maila na adres: pytanie@porozmawiajznotariuszem.pl i na czacie na profilu „Porozmawiaj z Notariuszem na Facebooku”.

Rejenci zachęcają też do indywidulanych konsultacji w izbach notarialnych. Ich numery dostępne są na stronie: porozmawiajznotariuszem.pl.

Dzień Otwartego Notariatu po raz 11. realizuje Krajowa Rada Notarialna oraz 11 rad izb notarialnych.

źródło:

Zobacz więcej