RAPORT

Pogarda

Hołownia o PSL: Nie będzie siadania sobie na kolanach, sojuszy

Lider Polska 2050 wyraził gotowość do współpracy we „wspólnych tematach, jeżeli będą” (fot. PAP/Marcin Obara)
Lider Polska 2050 wyraził gotowość do współpracy we „wspólnych tematach, jeżeli będą” (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

– Nie będzie żadnego siadania sobie na kolanach, koalicji, zawierania jakichś sojuszy - powiedział lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia, pytany o ewentualną współpracę z PSL. Wyraził jedynie gotowość do współpracy we „wspólnych tematach, jeżeli będą”.

Hołownia: Musimy zabrać politycznej małpie brzytwę

– My, Polacy, naprawdę nie mamy już czasu. Zanim pozamykają nas w więzieniach, pozwolą nas wybić kolejnej fali pandemii, wyprowadzą z Europy i –...

zobacz więcej

– Wstępnie, że tak powiem, wyraziliśmy otwartość na to, że jeżeli będą jakieś wspólne tematy, punkty przecięcia, w których będziemy mogli, nie wiem, z jakimś projektem się nawzajem wesprzeć, albo coś innego razem zrobić konkretnego, to tak. Na razie żadnego takiego przedsięwzięcia nie podjęliśmy – mówił w TVN24 Szymon Hołownia, zapewniając, że jest w każdej chwili gotowy do wcześniejszych wyborów i przewidując w nadchodzących miesiącach „utratę większości i pakowanie walizek” przez Prawo i Sprawiedliwość.

W czwartek PSL zakończył współpracę z politykami Pawła Kukiza w ramach Koalicji Polskiej. Według ludowców kością niezgody było m.in. głosowanie, w którym posłowie Pawła Kukiza poparli uchwałę Zjednoczonej Prawicy, wspierającą stanowisko Polski w zakresie negocjacji budżetowych w UE.

W ostatnich sondażach pracowni Social Changes dla portalu wpolityce.pl i pracowni Kantar dla „Faktów” TVN Polskie Stronnictwo Ludowe jeszcze w koalicji z ruchem Pawła Kukiza otrzymało 4 proc. poparcia co oznacza, że nie przekroczyłoby progu umożliwiającego objęcie mandatów w Sejmie.

Obecnie jedyną reprezentantką ruchu Polska 2050 w parlamencie jest posłanka Hanna Gil-Piątek, która wystąpiła we wrześniu z klubu parlamentarnego Lewicy oraz partii Wiosna.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej