RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

F1: Najlepszy wynik Kubicy w tym sezonie

Robert Kubica przez chwilę był w pierwszej dziesiątce (fot. PAP/EPA/GIUSEPPE CACACE/POOL)
Robert Kubica przez chwilę był w pierwszej dziesiątce (fot. PAP/EPA/GIUSEPPE CACACE/POOL)

Robert Kubica uzyskał najlepszy czas podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Bahrajnu Formuły 1 - uzyskał 1:30:732. Polak przez chwilę był w pierwszej dziesiątce, ale ostatecznie zakończył na 13. pozycji.

2021 rok bez Kubicy w F1 i DTM?

Robert Kubica ma tylko iluzoryczne szanse, aby znaleźć angaż w przyszłym sezonie Formuły 1. Wszystko wskazuje na to, że nie zobaczymy go także w...

zobacz więcej

Polak, który w teamie Alfa Romeo Racing Orlen jest kierowcą testowym i rezerwowym, stracił do zwycięzcy 1,699 s. Polak był o nieco ponad 0,1 sekundy za Sebastianem Vettelem z Ferrari. Kubica zrobił najlepsze okrążenie na około pół godziny przed zakończeniem sesji, bo przez chwilę zajmował nawet siódmą pozycję.

Jednak ostatecznie wyprzedziło go jeszcze sześciu zawodników, co dało mu wynik trzynasty. Dotychczas to jest najlepszy wynik Roberta Kubicy w jego startach w treningach w barwach Alfy Romeo Racing ORLEN w tym sezonie.

W piątek zadaniem Kubicy miało być ustawianie bolidu, a dokładnie przetestowanie nowych opon przygotowanych na sezon 2021. To był pierwszy trening Polaka od ponad trzech miesięcy. Ostatnio Kubica uczestniczył w treningu Alfa Romeo w sierpniu przed Grand Prix 70-lecia. Zgodnie z umową Kubica ma w tym roku trenować pięć razy. W piątek w Bahrajnie wyjechał na tor po raz czwarty, ostatni piąty trening zaliczy przed drugim wyścigiem w Bahrajnie (6 grudnia) o Grand Prix Sakhir albo przed kończącym sezon GP Abu Zabi (13 grudnia).

źródło:
Zobacz więcej