RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Prawda zawsze zwycięża”. „Nie” i „Angora” przepraszają braci Obajtków

„Prawda zawsze zwycięża” – skomentował w tweecie poszkodowany prezes Orlenu  (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
„Prawda zawsze zwycięża” – skomentował w tweecie poszkodowany prezes Orlenu (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

„Autorzy artykułu pod tytułem »Fortuna braci Obajtków« przepraszają Pana Daniela Obajtka za przedstawione w artykule treści, w tym oceny oraz sugestie, przedstawiające Pana Daniela Obajtka w fałszywym świetle, co naruszyło jego dobra osobiste” – to fragment przeprosin opublikowanych na łamach „Nie”. Podobne przeprosiny skierowano do brata prezesa PKN Orlen, Bartłomieja Obajtka. „Prawda zawsze zwycięża” – skomentował w tweecie poszkodowany prezes Orlenu.

Jak stwierdzono w przeprosinach, autorzy naruszyli dobre imię (cześć), godność i prywatność Bartłomieja i Daniela Obajtków.

W artykule wydrukowanym w „Nie” i „Angorze” sugerowano, że Bartłomiej Obajtek dorobił się majątku w sposób nieuczciwy, uzyskiwał także dzięki swojemu stanowisku jako pracownika Lasów Państwowych inne korzyści. Autorzy sugerowali także, że Daniel Obajtek, obecnie prezes PKN Orlen, przyjmował łapówki, a działalność brata służyła mu jako „pralnia pieniędzy”.

Przeczytaj również: Poseł KO musi przeprosić TVP3 Opole

źródło:
Zobacz więcej