RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

67-letnia kobieta ofiarą napaści. Złodziej ukradł jej sztuczną szczękę

Półtora miesiąca później napastnik został aresztowany przez policję (fot. Shutterstock/Vitalii Vitleo)
Półtora miesiąca później napastnik został aresztowany przez policję (fot. Shutterstock/Vitalii Vitleo)

67-letnia kobieta została przyjęta na oddział intensywnej terapii w szpitalu w hiszpańskim Vigo (Galicja) z powodu poważnych obrażeń, których doznała w wyniku napadu rabunkowego na ulicy. Ofierze skradziono sztuczna szczękę – poinformowała telewizja Telecinco.

Wezwał policję, bo matka zabrała „jego własność”. 200 porcji

28-latek wezwał policjantów, bo mama – jak się poskarżył – zabrała mu „jego własność”. Kobieta na widok funkcjonariuszy zgodziła się oddać...

zobacz więcej

Łup złodzieja stał się przedmiotem wielu uwag w sieci; internauci wspominają o kosztach protez stomatologicznych w kraju.

Ukradł sztuczną szczękę


Kobieta, z zawodu sprzątaczka, wracała w październiku o świcie z pracy, kiedy nagle rzucił się na nią zakapturzony mężczyzna w maseczce, w wieku około 50 lat, i zażądał oddania mu torebki. Kiedy odmówiła, napastnik pociągnął gwałtownie za torebkę, która kurczowo trzymała przy sobie, tak, że kobieta upadła na ziemię i uderzyła o krawędź schodów przy wejściu do jednego z budynków.

Złodziejowi udało się wyrwać torebkę i uciec z miejsca zdarzenia. Pozostawił kobietę ranną, leżącą na ziemi. Pomogły jej idące ulicą matka z córką, które zadzwoniły po pogotowie ratunkowe. Kobieta została przewieziona do szpitala i umieszczona na oddziale intensywnej terapii. Miała złamanych sześć żeber i uszkodzone płuco.

Jechał na hulajnodze elektrycznej, uderzył o murek. Zginął na miejscu

Nie żyje nastolatek, który jechał na hulajnodze elektrycznej i uderzył o murek w Bonneville na wschodzie Francji – podało France Bleu. Chłopiec nie...

zobacz więcej

Nieco później została znaleziona torebka ofiary – leżała na ławce, na pobliskiej ulicy. Okazało się, że najcenniejszą ze skradzionych rzeczy, poza banknotem 5-eurowym i biletem autobusowym, była sztuczna szczęka, którą kobieta schowała do torebki.

Napastnik aresztowany


Półtora miesiąca później napastnik został aresztowany przez policję – był to 46-letni Hiszpan mieszkający w mieszkaniu socjalnym, poprzednio notowany w policyjnej kartotece już 24 razy.

Incydent stał się przyczynkiem do wielu dyskusji w mediach i sieciach społecznościowych na temat wysokich kosztów protez stomatologicznych w kraju. Koszt jednej z najtańszych ruchomych protez dentystycznych w Hiszpanii to od 600 euro za łuk (górny lub dolny) – według informacji prywatnej firmy ubezpieczeniowej Sanitas. Hiszpański system opieki zdrowotnej nie obejmuje opieki dentystycznej, oprócz dziecięcej (do 15 lat) oraz nagłych wypadków.

źródło:

Zobacz więcej