RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Ponad pół miliona. Wydatki Gdańska na ochronę Dulkiewicz

Ochroniarze będą pilnować prezydent Gdańska przez 7 dni w tygodniu (fot. PAP/Adam Warżawa)

578 tys. zł ma wydać przez kolejny rok gdański samorząd na ochronę osobistą prezydent Aleksandry Dulkiewicz. Od lutego 2019 r. na ten cel przeznaczono ponad 800 tys. zł. Dulkiewicz zaczęła korzystać z ochrony jeszcze przed zaprzysiężeniem na stanowisko prezydenta, krótko po tragicznej śmierci poprzedniego prezydenta miasta, Pawła Adamowicza.

Kaja Godek: W związku z falą agresji nie przebywam w swoim mieszkaniu

W związku z narastającą falą agresji nie przebywam w mieszkaniu przy ul. Książąt Mazowieckich w Warszawie – ani ja, ani nikt z mojej rodziny –...

zobacz więcej

Ochroniarze będą pilnować prezydent Gdańska przez 7 dni w tygodniu, przeciętnie po 12 godz. dziennie.

Aleksandra Dulkiewicz zaczęła korzystać z ochrony w lutym 2019 r., jeszcze przed zaprzysiężeniem na stanowisko prezydenta, krótko po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

W 2019 r. od lutego do listopada gdański magistrat wydał na ochronę Dulkiewicz 290 tys. zł. Przez kolejne 12 miesięcy przeznaczono na ten cel rok 516 tys. zł. Łącznie z umową na kolejny rok suma wydatków na ten cel sięgnie więc blisko 1,4 mln.

Władze miasta tłumaczą, że zdecydowały się na ten krok ze względu na otrzymywane przez Dulkiewicz groźby. Do prokuratury skierowano już 30 zawiadomień w tej sprawie.

13 stycznia 2019 r. podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Targu Węglowym w Gdańsku przebywający na scenie prezydent miasta Paweł Adamowicz został zaatakowany i trzykrotnie raniony nożem przez napastnika. Sprawca ataku został ujęty, a samorządowiec w bardzo ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie następnego dnia zmarł.

Przeczytaj też o incydencie pod domem Roberta Bąkiewicza.

źródło:
Zobacz więcej