RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Tajny arsenał w pobliżu siedziby rządu. Natrafiono też na zakład produkujący broń

Arsenał znaleziono w piwnicy (fot. Maxym Marusenko/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała o wykryciu w centrum Kijowa składu broni, w którym były m.in. granatniki, kilkadziesiąt granatów, pociski, amunicja. Arsenał znaleziono w piwnicy niedaleko siedziby biura prezydenta, parlamentu i rządu.

Sąd uznał strzyżenie więźniów za dyskryminację ze względu na płeć

Obowiązkowe strzyżenie więźniów płci męskiej to dyskryminacja – orzekł w piątek sąd najwyższej instancji w Hongkongu, rozstrzygając długą batalię...

zobacz więcej

SBU przekazała, że skrytkę znaleziono podczas przeszukania budynku mieszczącego prezydium Narodowej Akademii Nauk Rolniczych. Arsenał był w piwnicy.

Na miejscu skonfiskowano cztery granatniki przeciwpancerne, dwa karabiny automatyczne, prawie 40 granatów, kilka pistoletów, dwa pociski artyleryjskie, znaczną liczbę amunicji.

Działania śledcze


Przeszukanie przeprowadzono w ramach śledztwa dotyczącego korupcji. Kierownictwo Narodowej Akademii Nauk Rolniczych jest podejrzewane o przyjęcie łapówki i przywłaszczenie mienia, legalizację majątku uzyskanego w nielegalny sposób – wskazało SBU. Trwają działania śledcze.

Również w Kijowie wykryto w piątek podziemny zakład produkujący amunicję. Podczas przeszukań skonfiskowano m.in. kilkadziesiąt pudełek z nabojami do broni gładkolufowej, ponad 6,5 tys. nabojów do broni myśliwskiej. W sprawie podejrzane są cztery osoby, dwie z nich zatrzymano.

źródło:

Zobacz więcej