RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Szef MSZ: Polska ma doskonałe relacje z partnerami śródziemnomorskimi

Szef polskiej dyplomacji przypomniał również o zaangażowaniu polskiej pomocy humanitarnej (fot. tt/MSZ)

Polska ma doskonałe relacje z partnerami śródziemnomorskimi – ocenił minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas wystąpienia na V Forum Regionalnym Unii dla Śródziemnomorza. Szef polskiej dyplomacji przypomniał również o zaangażowaniu polskiej pomocy humanitarnej w Syrii, Jordanii, Palestyny, Libanu i państwach Afryki Północnej.

„A co jeśli zrobią to samo z moim krajem?”. B. szef MSZ Portugalii ze zrozumieniem o Polsce i Węgrzech

– Zdaniem Warszawy i Budapesztu, i jest to uprawniony pogląd, działania, które odbywają się w Parlamencie Europejskim, są wynikiem starań ich...

zobacz więcej

Podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych, Zbigniew Rau zaznaczył, że Wspólnota zwiększyła szanse gospodarcze i społeczne, rozwijając powiązania infrastrukturalne, tworząc sieci kontaktów w edukacji, kulturze i biznesie oraz pobudzając handel.

Minister zwrócił jednak uwagę, że w dobie pandemii koronawirusa ekstremizm, bezrobocie i nielegalna migracja to wyzwania, które wymagają wzmocnienia współpracy regionalnej.

V Forum Regionalne Unii dla Śródziemnomorza, połączone z obchodami 25-lecia procesu barcelońskiego odbyło się w formie zdalnej.

Utworzona w 2008 roku Unia dla Śródziemnomorza stanowi kontynuację tak zwanego procesu barcelońskiego. Ministrowie spraw zagranicznych 42 państw oraz partnerów z regionu Morza Śródziemnego współpracują ze sobą w celu promowania kooperacji regionalnej, integracji i dialogu w kluczowych obszarach.

źródło:
Zobacz więcej