RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lech Wałęsa połączył cytat z Biblii z powiedzeniem. Internauci żartują

Lech Wałęsa pomieszał cytat biblijny z polskim powiedzeniemi (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Lech Wałęsa pomieszał cytat biblijny z polskim powiedzeniemi (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Nie można dać bez przerwy bić po twarzy i mówić, że deszcz pada – powiedział Lech Wałęsa podczas programu „Tomasz Lis”, odnosząc się do protestów proaborcyjnych. Internauci zaczęli żartować ze słów byłego prezydenta, który połączył cytat biblijny z polskim powiedzeniem.

Wyrok ws. wnuka Lecha Wałęsy. Problemy ma też jego brat

10 grudnia Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosi wyrok ws. Bartłomieja W., wnuka byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy. Został on oskarżony m.in. o to, że w...

zobacz więcej

Lech Wałęsa odniósł się do protestów trwających w Polsce od 22 października, po tym jak Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok ws. aborcji eugenicznej, którą uznał za niezgodną z konstytucją. Organizatorem protestów jest Ogólnopolski Strajk Kobiet. 

Nie można dać bez przerwy bić po twarzy i mówić, że deszcz pada – powiedział Wałęsa. Były prezydent połączył prawdopodobnie fragment biblijny, który mówi o nadstawianiu drugiego policzka, z fragmentem polskiego powiedzenia: „Nie będę udawał, że pada deszcz, gdy ktoś pluje mi w twarz”.

– To już są ostanie dwa szczeble na drabinie do spadnięcia w przepaść. Następnym razem ktoś nie wytrzyma, pchnie nożem przebranego policjanta i się zacznie wojna domowa – powiedział Lech Wałęsa w programie, komentujące sytuacje mających miejsce podczas protestów.

Na jego słowa zareagowali internauci, który zaczęli tworzyć swoiste kalambury, stosując ten sam co b. prezydet schemat: „Gdyby kózka nie skakała to i Salomon nie naleje”; „Nie można też pluć na twarz i mówić, że równo puchnie”.

źródło:
Zobacz więcej