RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Płonął silos z kukurydzą. Trudna akcja gaśnicza pod Inowrocławiem

Pożar kukurydzy w Inowrocławiu (fot. PAP/Wojtek Jargiło, zdjęcie ilustracyjne)

Strażacy ugasili pożar w suszarni kukurydzy w miejscowości Szarlej k. Inowrocławia (Kujawsko-Pomorskie). W akcji wzięło udział dziesięć zastępów PSP i OSP. Część ziarna udało się uratować.

Wybuch gazu w budynku mieszkalnym. Ludzie pod gruzami

Strażacy przeszukujący gruzowisko zawalonego domu we Włodzimierzowie k. Piotrkowa Trybunalskiego (Łódzkie) odnaleźli ciało kobiety. Ratownicy...

zobacz więcej

Akcja gaśnicza trwała od godziny 8. Była utrudniona z uwagi na ograniczony dostęp do silosu, w którym znajdowała się kukurydza. Pożar gasiło 10 zastępów straży pożarnej.

– Obecnie na miejscu są jeszcze dwa zastępy. Chcemy mieć po prostu pewność, że wszystko zostało dokładnie ugaszone. Nikt nie został poszkodowany – podkreślił rzecznik prasowy straży pożarnej w Inowrocławiu kpt. Jarosław Skotnicki.

Przyczyny pożaru


Policja wykluczyła działanie osób trzecich. Pytany o prawdopodobną przyczynę pożaru kpt. Skotnicki wskazał, że być może zboże samo się zapaliło z uwagi na swoją temperaturę. Możliwa jest także awaria techniczna urządzeń, w których ziarno było przechowywane.

W płonącym silosie znajdowało się ok. 20 ton kukurydzy.

– Część udało się uratować.
Teraz trwa wysypywanie z silosu kukurydzy, która się spaliła – podkreślił rzecznik prasowy inowrocławskiej straży pożarnej.

źródło:

Zobacz więcej