RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany duchowny i pogranicznik przemycali papierosy wiatrakowcem

Przemytnicy wpadli na gorącym uczynku (fot. DPSU)

Funkcjonariusza Straży Sranicznej złapano na gorącym uczynku, kiedy próbował przemycić na Rumunię papierosy wiatrakowcem – poinformowała ukraińska straż graniczna. Do incydentu doszło na ukraińskim Zakarpaciu. Wśród obecnych na miejscu organizatorów procederu był duchowny w stanie upojenia alkoholowego.

Kokaina warta 450 mln euro. Przechwycono największy przemyt w Europie

Belgijska policja federalna przechwyciła w porcie w Antwerpii ponad 11,5 tony kokainy ukrytej w ładunku złomu. Tak dużej ilości narkotyku jeszcze w...

zobacz więcej

Straż graniczna przekazała, że działania grupy obserwowano przez kilka miesięcy. Złapano ich na gorącym uczynku, kiedy przygotowywali się do przemycenia papierosów wiatrakowcem, który jest rodzajem niewielkiego statku powietrznego do sąsiedniej Rumunii. Miejsce odlotu znajdowało się cztery kilometry od granicy.

Okazało się, że pilotem maszyny był oficer straży granicznej. Oprócz niego straż ustaliła czterech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tymi działaniami. Jeden z obecnych na miejscu zdarzenia organizatorów procederu, który był w widocznie nietrzeźwym stanie, jest duchownym Prawosławnej Cerkwi Ukrainy Patriarchatu Moskiewskiego.

W pobliżu miejsca planowanego odlotu straż znalazła 19 skrzynek z wyrobami tytoniowymi.

źródło:

Zobacz więcej