RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Selfie z ciałem Maradony. Pracownik zakładu pogrzebowego stracił pracę

Diego Maradona był w Argentynie otoczony kultem już za życia (fot. PAP/EPA/Juan Ignacio Roncoroni)

Pracownik zakładu pogrzebowego w Buenos Aires zrobił sobie zdjęcie przy otwartej trumnie z ciałem Diego Maradony. Mężczyzna z miejsca stracił pracę.

Pożegnanie Diego Maradony. W Buenos Aires doszło do zamieszek

W Buenos Aires policja użyła gumowych kul i gazu łzawiącego dla uspokojenia tłumu w okolicach Pałacu Prezydenckiego, gdzie jest wystawiona trumna z...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w zakładzie Sepelios Pinier w stolicy Argentyny. Pracownik miał przygotować ciało legendy futbolu do pogrzebu. Żeby mieć pamiątkę przerwał pracę i zapozował do selfie obok trumny ze zwłokami. Do zdjęcia podniósł kciuk.

Właściciel firmy poinformował lokalne media, że od razu zwolnił pracownika.

Maradona, który poprowadził jako kapitan reprezentację Argentyny do mistrzostwa świata w 1986 roku i wicemistrzostwa cztery lata później, grał w takich klubach, jak Argentinos Juniors, Boca Juniors, Barcelona czy Napoli. Po zakończeniu kariery pracował jako trener, między innymi był selekcjonerem drużyny narodowej na mundialu w Niemczech w 2006 roku.

Nie było tajemnicą jego uzależnienie od alkoholu i narkotyków, które były przyczyną kłopotów już w trakcie kariery zawodniczej. Od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem, spowodowane wyniszczającym trybem życia, nadwagą i używkami. Na początku listopada Maradona przeszedł operację mózgu po wykryciu krwiaka podtwardówkowego, choć do szpitala trafił z objawami anemii, odwodnienia i wyczerpania organizmu oraz depresji. Opuścił klinikę po dziewięciu dniach.

Zmarł w środę w wieku 60 lat. Według nieoficjalnych informacji, sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu był poważny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca i w konsekwencji zatrzymanie jego akcji. Prokuratura po wstępnych oględzinach wykluczyła udział osób trzecich, nie stwierdziła też znamion przestępstwa. Pogrzeb odbył się w czwartek. Piłkarz spoczął na cmentarzu Bella Vista. Prezydent Argentyny ogłosił trzydniową żałobę narodową.

źródło:
Zobacz więcej