RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zwłoki Pauliny zakopał na polach w kilku miejscach. Nowe informacje

Ciało dziewczyny zakopał w kilku miejscach (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Gdańska prokuratura czeka na opinię biegłych psychiatrów dot. stan i poczytalności mężczyzny podejrzanego o brutalny mord na 23-letniej Paulinie P.

Młoda kobieta brutalnie zamordowana. Sąd aresztował 20-latka

Na trzy miesiące do aresztu trafi 20-letni Patryk D., podejrzany o zabójstwo kobiety, której rozkawałkowane ciało znaleziono w czwartek w lesie we...

zobacz więcej

Śledztwo przedłużone


Jak poinformował prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, śledztwo w sprawie zabójstwa Pauliny P. w marcu w miejscowości Piotrowo (woj. pomorskie) zostało przedłużone do 30 stycznia 2021 r.

– Wobec podejrzanego Patryka D. areszt tymczasowy został przedłużony do 25 stycznia 2021 r. Prokuratura oczekuje na sporządzenie przez biegłych psychiatrów opinii dotyczącej stanu zdrowia psychicznego i poczytalności w chwili morderstwa podejrzanego – dodał prokurator Duszyński.
,br> Jednocześnie zaznaczył, że dalsze czynności procesowe będą uzależnione od wniosków opinii.

Mord i ukrycie poćwiartowanego ciała


Szczątki 23-letniej Pauliny P. policja znalazła pod koniec kwietnia niedaleko wsi Piotrowo pod Nowym Dworem Gdańskim. Funkcjonariusze szukali poćwiartowanego ciała przez kilka dni na polach, bo zabójca ukrył je w kilku miejscach.

Przeczytaj też: Mord po weselu w Markach. Świadkowa zabiła, nowożeńcy zatrzymani – „umyli ciało denata”

„Alarm!”. Złe wieści w sprawie zaginięcia Pauliny

Bardzo złe wieści w sprawie zaginięcia Pauliny, która wyprowadziła się do Warszawy, by zacząć dorosłe życie. Jej historię widzowie mogli poznać w...

zobacz więcej

Dziewczyna pochodziła z Balik pod Łomżą, ale przed śmiercią mieszkała z koleżanką na warszawskiej Białołęce. Na początku marca wyjechała z Warszawy i pojechała do byłego chłopaka do Nowego Dworu Gdańskiego. Wtedy ślad po niej się urwał.

W dniu zaginięcia dziewczyny jej matka otrzymała SMS-a: „Mieszkanie mamy na teraz. Chcę trochę czasu dla siebie na własne życie. Żeby spróbować żyć sama. Byłabym wdzięczna za jakieś dwa miesiące bez kontaktu”.

Ta wiadomość zaniepokoiła rodzinę, która zgłosiła policji zaginięcie. Funkcjonariusze od początku podejrzewali o zbrodnię byłego chłopaka dziewczyny – 20-letniego Patryka D.

Mówił, że się rozstali


Mężczyzna był widziany z Pauliną w Nowym Dworze Gd., ale początkowo twierdził, że po spotkaniu się rozstali. W maju Patryk D. przyznał się do zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. Wskazał śledczym miejsca, gdzie zakopał szczątki dziewczyny.

Wykonane badania DNA potwierdziły, że poćwiartowane ciało, to zaginiona w marcu Paulina P. Aresztowanemu grozi dożywotnie więzienie.

Przeczytaj też: Mord w Kopydłówku: zadźgał byłą na oczach córki, trafił do aresztu

źródło:

Zobacz więcej